SENZACIJA! Švajcarska je srušila šampiona sveta, drama okončana posle izvođenja penala

Bio je ovo neverovatan meč, obe ekipe su dale sve od sebe, ali na kraju se desilo iznenađenje.

Švajcarska je došla do vođstva u 16. minutu kada je precizan bio Haris Seferović.

Do kraja prvog poluvremena oba tima su imali svoje šanse, ali Švajcarska je na poluvreme otišla sa minimalnom prednošću.

U nastavku igre obe reprezentacije su igrale jakim tempom, a u 54. minutu dosuđen je penal za Švajcarsku.

Ipak, Rodrigez nije uspeo da iskoristi priliku, njegov šut je odbranio Ljoris.

Samo nekoliko minuta kasnije činilo se "trikolori" preuzimaju situaciju u svoje ruke.

Karim Benzema je postigao gol 56. minutu, a zatim za dva minuta kasnije ponovo trese mrežu Švajcaraca.

Kada je Pol Pogba postigao gol u 74. minut, tada su svi pomislili da je definitivan kraj za Švajcarsku.

Ipak,  Seferović je ulio nadu navijačima u 81. minutu, a pred sam sudijski zvižduk Gavranović je pogodio za izjednačenje.

Utakmica je zatim otišla u produžetke,  Za sledećih 30 minuta igre, obe ekipe su imale svoje šanse, al postojalo je jasno da  će se pobednik rešiti na penale.

Izvođači iz oba tima su bili precizni, a onda je pri vođstvu 5:4 za Švajcarsku, došao red na Mbapea, kojem je Somer odbranio penal i tako odveo svoju ekipu četvrtfinale.

Švajcarska će u četvrtfinalu igrati protiv Španiju u Sankt Petersburgu.

FRANCUSKA - ŠVAJCARSKA (3:3) (5:4 posle penala)

Stadion: Nacionalna Arena (Bukurešt)

Sudija: Fernando Andres Rapaljini (Argentina)

Francuska: Ljoris - Varan, Lengle(Od 46. Koman,), Kimpembe - Rabio, Kante, Pogba, Pavar - Grizman(Od 88. Sisoko), Benzema(Od 93. Žiru ), Mbape

Švajcarska: Zomer - Rodrigez(Od 88. Mehmedi), Akanđi, Elvedi - Vidmer(Od 72. Mbapu), Frolije, Džaka, Cuber (Od 79. Fasnaht) - Šaćiri(Od 72. Gavranović), Embolo, Seferović (Od 96. Shar)

Kraj utakmice - Švajcarska je u četvrtfinalu

5:4 - Somer je odbranio Mbapeu

5:4 - Precizan Mehmedi

4:4 -  Savršen šut Kimpbmea

4:3 - Zakačio je loptu Ljoris, ali to nije bilo dovoljno, Vargas je postigao gol

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

3:3 - Pročitao je Somer Tirama, ali ipak nije uspeo da uhvati loptu

3:2 - Precizan i Kanđi

2:2 - Odlično izvodi penal Žiru

2:1 - Fabijan Šar pogađa za vođstvo

1:1 - Precizan je i Pogba u redovima "trikolora"

1:0 - Gavranović pogađa za Švajcarsku

PENALI:

120. minut - Džaka šutira preko gola

118. minut - Blokiran je šut Akanđija

113. minut - Nije iskoristio Žiru šansu

111. minut - Tiram ulazi umesto Komana

110. minut - Mbape je imao odlično šansu, ali nije iskoristio

108. minut - Pravi Žiru prekršaj u napadu

106. minut - Počeo je drugi produžetak

103. minut - Mehmedi šutira pored gola

99. minut - Ima Koman problema sa povredom

EPA/Marko Đurica

98. minut - Koman pogađa spoljni deo mreže

94. minut - Pavar ima priliku, brani Somer u stilu rukometnih golmana

93. minut - Žiru ulazi umesto Benzeme

92. minut - Solidna šansa za Mehmedija, ipak nije uspeo da se iskoristi

91. minut - Počeo je prvi produžetak

Kraj regularnog toka - Na redu su produžeci

94. minut - Pogađa Koman prečku

90. minut - Gavranović pogađa! Švajcarska je došla do iznenađenja

88. minut - Gavranović je poslao loptu Mehmedi, ali brži je bio Ljoris

84. minut - Postiže gol Gavranović, ali sudija je dosudio ofsajd

81. minut - Ponovo precizan Seferović. Švajcarska je tako uspela da smanji prednost

74. minut - Goool! Pogba je pogodio za povećanje vođstva

EPA/ Robert Ghement

69. minut - Izbori Pogba korner za Francusku

65. minut - Velika prilika za Švajcarsku, ali Seferoviću je sviran ofsajd

58. minut - Ponovo pogađa Karim Benzema

56. minut - Gooool! Karim Benzema donosi izjednačenje Francuskoj

EPA/Robert Ghement

55. minut - Pogba je poslao loptu Mbapeu, ali on nije uspeo da pogodi

54. minut - Ljoris brani Rodrigezov penal

52. minut - Bio je Cuber u strašno prodoru, a onda ga je srušio Pava, zatim je dosuđen jedanesterac za švajcarsku

49. minut - Embolo šalje loptu Seferoviću, ali on je nije dobro zahvatio

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - Švajcarska vodi rezultatom 1:0

45. minut - Embolo je dobio udarac u glavu

42. minut - Katastrofalan šut Kilijana Mbapea

40. minut - Ponovo je Embolo imao šansu

31. minut - Šaćiri je centrirao sa leve strane, a Embolo slabo zahvatio loptu glavom na petercu, ali nije uspeo

30. minut - Zbog grubog starta Varan je dobio žuti karton

28. minut - Sada je Rabio bio neprecizan

26. minut - Mbape je lansirao pravi projektil, lopta je otišla pored gola

21. minut -  Ponovo Francuska nije iskoristila dobru priliku

16. minut - Gooool! Haris Seferović postiže gol za Švajcarsku

9. minut - Francuska za sada dominira

5. minut - Imala je šansu Francuska, ali uspeli da oklone opasnost Švajcarci

2. minut - Posle nezgodnog duela, Kimpebe je ostao na travi

Dobrodošli na naš blog koji je posvećen utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u kojoj se se sastaju Francuska i Švajcarska.