FANTASTIČNI MEČEVI! Španija pregazila Slovačku, Švedska u uzbudljivom meču savladalu Poljsku, nisu pomogla ni dva gola Roberta Levandovskog

Reprezentacija Španije savladala je Slovačku rezultatom 5:0, dok je Švedska bila bolja od Poljske (3:2)

Nakon dva remija “crvena furija” je dodala gas  I pregazila Slovačku, dok je Švedska u jako neizvesnom meču pobedila Poljsku.

Od samog starta Španija je krenula agresivno. Uspeli su da sačuvaju gol Slovaci zahvaljujući sjajnim odbranama Martina Dubravke.

On je između ostalog i odbranio penal Alvaru Morati u 9. minutu meča.

Ipak, iskusni golman napravio je kiks u 32. minutu meča i postigao autogol.

Ponovo je loše reagovao Dubravka u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a tada je Laport bio precizan.

EPA/David Ramos

U drugom poluvremenu Španija je nastavila sa svojim  ritmom,  a 56. minutu gol je postigao Sarabija, dok je Ferran Torres u 67. minutu povećao prednost "crvene furije".

Slovačka je 71. minutu postigla još jedan autogol, a nesrećni strelac sada je Kucka.

Španija je tako posle dva remija ostvarila silovitu pobedu i zauzela drugu poziciju u grupi i tako zakazala meč sa Hrvatskom.

U drugoj utakmici grupe E, Švedska je postigla gol na samom startu meča, kada je u drugom minutu bio precizan Forsberg.

Do kraja prvog poluvremena kapiten Poljske Robert Levandovski dva puta je pogodio prečku, ali nije dao gol.

Forsberg je povećao prednost Šveđana u 58. minutu, a asistent je bio Koluševski.

Bez obzira na sve nastavili su Poljaci da napadaju, a onda je usledio šou Roberta Levandovskog.

On je prvo smanjio prednost u  60. minutu, a zatim je izjednačio u 84. minutu.

Pokušala je Poljska da postigne još jedan gol, ali nisu uspeli, umesto toga, Klison je dao gol u sudijskoj nadoknadi i obezbedio "vikinzima" prvo mesto u grupi.

Njihov protivnik u osmini finala najverovatnije će biti Ukrajina.

Slovačka : Španija (0:5)

Stadion: Stadion de la Kartuga

Sudija: Bjorn Kupers

Slovačka: Dubravka - Pekarik, Satka, Škrinjar, Hubokan - Haraslin, Kucka, Hromada, Mak - Hamšik, Duda

Španija - Simon - Aspilikueta (Od 77. Ojazbral), Garsia(Od 71. P.Tores), Laport, Alba - Pedri, Buskets(Od 71. Alkantra), Koke - Sarabia, Morata(Od 66. Tores), Moreno (Od 77. Traore)

Švedska : Poljska (3:2)

Stadion: Gazprom Arena

Sudija: Majkl Oliver

Švedska: Olsen - Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinson - Larson, Ekdal, Olson, Forsberg - Kuaison (Od 54. Koluševski), Isak

Poljska: Ščešni - Bednarek, Glik, Berezinski - Jožviak, Krikovijak, Klič, Puhaš. Zielisnki, Sviderski - Levandovski

Kraj utakmica - Španija je pobedila Slovačku rezultatom 5:0, dok je Švedska savladal Poljsku (3:2)

90. minut - Švedska postiže gol za vođstvo

84. minut - Levandovskl postiže gol za izjednačenje

80. minut -. Ponovo je Španija imala sjajnu priliku

71. minut - Autogol Slovačke

67. minut - Samo što je ušao u igru, Feran Tores je postigao gol

60. minut - Levandovski postiže gol za Poljsku

58. minut - Posle fantastičene asistencije Koluševskog, Forsberg postiže gol

EPA/ ANATOLY MALTSEV

56. minut - Sarabija postiže treći gol za Španiju

55. minut - Ima je isak šansu, ali ostaj 1:0

50. minut - Ne žure Španci, uglavnom drže loptu u svom posedu

Kraj prvog poluvremena - Španijna vodi protiv Slovačke rezultatom 2:0, dok Švedska ima minimalnu prednost protiv Poljske 1:0

45. minut - Ponovo kiks Dubravke, a to je iskoristio Laport koji je uvećao prednost Španije

45. minut - Dobar šut je uputio Zjelinski, ali Olsen je uspeo da spreči šansu

40. minut - Ponovo Španija vrši pritisak ispred gola Slovačke

36. minut - Odlična šansa za Andreja Dudu, ali sudija procenio da je bio ofsajd

29. minut - Golman Slovačke Martin Dubravka postigao je autogol

23. minut -  Zapretio je Morata, ali Dubravka je bio siguran

19. minut - U kratkom vremenu Španija je imala tri šanse, ali nisu uspeli da ih ih iskoriste

16. minut - Poljska je imala fantastično šansu. Udario je glavom loptu Levandovski,ali ona je pogodila prečku

11. minut - Dubravka je odbranio Moratin penal

EPA/ David Ramos

10. minut - Penal za Španiju.

9. minut - Imala je Poljska prvi ozbiljan napad,ali napravljen faul na Sviderskim

5. minut - Španija za sada dominira, lopta konstatno ispred slovačkog golmana Dubravke

2. minut - Gooool! Švedska je postigla gol, strelac je Forsberg!