(Lokateli 26, 52, Imobile 89)

STADION: Olimpiko u Rimu. SUDIJA: Sergej Karasev (Rusija).

ITALIJA: Donaruma, Di Lorenco, Kjelini (od 25. Aćerbi), Bonući, Spinacola, Barela (od 87. Kristante), Žoržinjo, Lokateli (od 86. Pesina), Berardi (od 70. Toloj), Imobile, Insinje (od 70. Kijeza).

ŠVAJCARSKA: Zomer, Elvedi, Šar (od 58. Zuber), Akandži, Mbabu (od 58. Vidmer), Frojler (od 84. Sov), Džaka, Rodrigez, Šaćiri (od 76. Vargas), Embolo, Seferović (od 46. Gavranović).

Italija je pregazila Švajcarsku 3:0 i tako obezbedila plasman u nokaut fazu, a u posednjoj rundi će se protiv Velsa boriti za poziciju broj jedan u grupi A. Predvođena fenomenalnim Manuelom Lokatelijem, strelcem dva gola, Italija je pregazila Švajcarsku koja je ličila na "grupu građana".

Na drugoj strani, izabranici Roberta Manćinija su prikazali odličnu partiju i potvrdili da ih mnogo s pravom svrstavaju u krug favorita za osvajanje turnira. Posebno je impozantan bio vezni red, Lokateli i Barela su bili odlični, a za "azure" je mnogo važno i što na drugom meču na EP nisu primili gol.

Tok utakmice pratite uživo na portalu alo.rs

89. minut - GOOOOOL! Ćiro Imobile sa više od 20 metara

79. minut - Embolo dobija žuti karton

75. minut - Imobile je imao odličnu priliku, ali je loše šutirao sa ivice šesnaesterca

65. minut - Berardi je imao odličnu priliku da postigne gol, ali je sa ivice šesnaesterca prebacio gol

64. minut - prva velika šansa za Švajcarsku, ali je udarac Gavranovića iskosa sa pet metara odlično odbranio Donaruma

61. minut - Šaćiri sa više od 20 metara šutira visoko iznad gola

57. minut - Petković pokušava izmenama da prodrma ekipu

52. minut - GOOOOOL! Ma GOLČINA! Lokateli sa više od 20 metara, po zemlji, Zomer se nije ni pomerio

49. minut - žuti karton za Gavranovića

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

37. minut - Spinacola je posle kontranapada imao šansu,a li je lopta prošla pored stative

26. minut - GOOOOOOOL! Vodi Italija... Lokateli sa pet metara posle čudesnog prodora i asistencije saigrača iz Sasuola Berardija

25. minut - prinudna promena u Italiji, zbog lakše povrede kapitena Kjelinija menja Aćerbi

18. minut - GOOOOOL! Posle kornera i velike gužve, Kjelini šalje loptu u mrežu sa pet metara.... ali kratko je trajala radost domaćina... Kapiten Italije je igrao rukom pre nego što je poslao loptu u mrežu, pa je reagovao VAR

10. minut - velika šansa za Italiju, ali je Imobile sa sedam metara prebaciio gol posle odličnog centaršuta Spinacole