KRAJ NAJDRAMATIČNIJEG MEČA IKADA! Igrači Danske nisu imali snage da pruže odgovarajući otpor, Finska zabeležila istorijsku pobedu!

Nije ovo običan, bolje rečeno pretvorio se u jednu od najvećih drama u istoriji fudbala, ali ne zbog fudbalske igre.

Danska je sjajno otvorila meč. Dominirali su svo vreme, imali su sjajne šanse, bilo je pitanje momenta kada će zatresti mrežu svog rivala.

Onda se desilo nešto što niko nije očekivao,

Fudbaler Danske pao je bez svesti u 42. minutu meča, a odmah su pritlali lekari kako bi ga reanimarali.

EPA-EFE/Friedemann Vogel,

Usledili su momenti drame, jel niko nije bio siguran kakva je trenutna situacija, a fudbaler je vrlo brzo odvežen u bolnicu.

Na sreću, Eriksonovo stanje je sada stabilno, a meč je kasnije nastavljen.

EPA/ Wolfgang Rattay

Meč je nastavljen u 20.30, a Danska je ponovo imala dve sjajne šanse, ali bez uspeha.

Zatim je Finska  iskoristila prvu šansu na meču i došla do vođstva. Strelac je bio Pohijanpalo u 58. minutu meča

U nastavku meča nakon faula nad Poulsenom Danskoj je dosuđen penal, ali nažalost Hejberg nije bio precizan.

EPA/Friedemann Vogel

Imala je domaća ekipa do kraja utakmice još četiri šanse, međutim nisu postigli gol.

Ovo je prva pobeda Finske na nekom velikom takmičenju.

Danska : Finska (0:1)

Danska: Šmajhel, Vas, Kjer, Kristensen, Meleg, Eriksen, Hojberg, Dileni, Poulsen, Vind, Bjartvajt

Finska: Hradecki, Urunen, O Šonesi, Arajuri, Raitala, Toivio, Sparv, Kamara, Lod, Puki, Pohjjanpalo

89. minut - Ponovo je Vestergor imao šansu, ali bez uspeha

85. minut - Još jedna dobra, ali bezuspešna šansa za Dansku

80. minut - Sjajna akcija Danaca ali uspeo je Uronen to da spreči

73. minut - Ipak, Hejberg nije bio precizan

72. minut -  Penal za Dansku.

70. minut - imao je Brajtvajt sjajaan centaršut, ali niko nije uspeo da dpđe do lopte.

64. minut - Imala je Danska šansu ali lako Hradecki dolazi do lopte

58. minut - Finska postiže gol, strelac je Pohijanpalo

51. minut  - Danska je nastayvilal sa ofanizvnom igro.

Kraj prvog poluvremena - Sledi pauza od pet minuta

45+11. minut - Igrači su poslani u svlačionicu. Meč je zvanično prekinut do daljnjeg.

39 minut - Došlo je do incidenta, Fudbaler Danske  Kristijan Eriksen je pao nesvest

37. minut  - Eriksen centrira, ali interveniše Raitala

34. minut - O Šonesi je ostao da leži na travi, lekari mu ukazuju pomoć

29. minut - Golman Finske Hradecki se sudario sa svojim saigračem Uronenom, tako da je došlo do male pauze

EPA/ Martin Meissner

25. minut  - Danski reprezentativac, Brajtvajt šalje loptu pored gola

21. minut - DIlejni šalje loptu iznad gola

18. minut - Fenomenalan šut Eriksena, ali ponovo brani Hradecki

13. minut - Fantastičan šansa za Dansku, ali ponovo je bio spretan Hradecki

6. minut - Žestok pritisak ka golu Hradeckog, ali golman Finske je uspeo da se snađe

4. minut - Eriksen izvodi korner, Dilejni prvi dolazi do lopte, on je šalje Brajtvajtu, ali golman Hradecki je dobro reagovao

Dobrodošli na blog našeg portala posvećen Evropskom prvenstvu, tačnije drugom meču drugog dana između  Danske i FInske.