POZNATO KO IDE U LIGU ŠAMPIONA! Napoli prokockao najeltinije takmičenje, Juventus dominatnom pobedom do četvrtog mesta!
EPA/Elisabetta Baracchi

Iz Serije A sledeću sezone će igrati Inter kao prvo plasira sa 91, Milan 79, Atalanta 78 i Juventus 77

Juventus je dominatno pobedu Bolonju rezultatom 4:1 i tako u poslednjem kolu osigurao Ligu šampiona. S druge strane Napoli nije uspeo da savlada Veronu (1:1) i tako je završio na petom mestu šampionata.

Milan  je savladao rezulatom 2:0 Atalantu na gostujućem terenu i tako izborio drugu poziciju na tabeli i Ligu šampiona posle sedam godina ne igranju u najeltinije klubskom takmičenju.

U ostalim utakmica Sasuolo je pobedio Lacio (2:0), Torino i Benevento su odigrali nerešeno (1:1), a Roma je uspela protiv Specija nakon 2:0, da stigne do remija (2:2)

KRAJ - Zvanično je završena Serija A

92. minut - Kesi daje gol za Milan sa penala i tako uvodi svoj klub u Ligu šampiona

85. minut - Orsolini daje utešni gol za Bolonju protiv Juventusa (1:4)

84. minut - Henrik Miktrijan daje gol za Romu (2:2)

78. minut - Beradi sa bele tačke udvostručio prednost Sasuola  (2:0)

75. minut - Naš as u dresu Verone, Darko Lazović blokirao akciju Napolija

72. minut  - Teljo daje gol za Benevento protiv Torian (1:1)

69. minut - Goool! Faraoni daje gol za Veronu (1:1)

61. minut - Gooool!  Napoli je poveo! Rhamani donosi prednost!

52. minut -   El Šaravaj daje gol za Romu 2:1

47. minut - Morata povećava Juventusova prednost na 4:0

46. minut - Bolonja postiže gola, ali on je poništen

Kraj prvih poluvremena  - Veoma zanimljivih 45 minuta u Italiji

43. minut - Rabio daje treći gol za Juventus (3:0)

41. minut - Frenk Kesi daje gol za MIlan protiv Atalante (1:0). Ovaj pogodak mogao roso-nere odvesti u Ligu šampiona

38. minut - Pobega postiže gol za Speciju protiv Rome (2:0)

32. minut - Ponovo je pokušao Insinje, ali ipak promašaj

30. minut - Ponovo gol za Juventus! Strelac je Morata (0:2)

29. minut - Torino dolazi do vođstva  protiv Beneventa, strelac je Bremer

25. minut - Pokušao je Insinje da pridje golu Verone, ali defanzivni igrač protivničkog tima ga zaustavljaju

15. minut -  Juventus konstantno napada, ali ne uspevaju da udvostruče prednost

11. minut - Kirijakopulos pogađa za Sasuolo protiv Lacija (1:0)

6. minut - Goool! Specija je povela protiv rome, gol je dao Verde

6. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Vodi Juventus, strelac je KIjesa (0:1)

4. minut - Fantastična šansa za Bolonju, ipak nema gola (0:0)

1. minut -  Utakmice su počele

Inter je novi šampion, a Atalanta je obezbedila učešće u Ligi šampiona pošto sa 78 bodova.

Za preostala dva mesta koja vode u Ligu šampiona bore Milan, Napoli i Juventus.

Slavni klub iz Torina je na petom mestu sa 75 bodova i fudbaleri "stare dame" moraju da pobede Bolonju, a uz to da se nadaju kiksu Milana (76 bodova) koji gostuje  Atalanti ili Napolija (takođe 76) koji dočekuje Veronu.

Zanimljivo je da je Juventus startuje bez glavne zvezde, Kristijana Ronalda.

Atalanta – Milan 0:1 Kesi 42, Kesi 92

Bolonja – Juventus 0:2 Kijesa 6, Morata 32, 42 Rabio, 47 Morata

Sasuolo – Lacio 1:0 Kirijakopulos 11, Beradi 78

Torino – Benevento 1:1 Bremer 29 - Teljo 72

Napoli – Verona 1:1 Rhmani 62 - Faraoni 69

Specija – Roma 2:2 Verde 6, Pobega 38 -  El Šaravej 52, Mektrijan 84

Inter – Udineze 5:1 Jang 7, Eriksen 44, Martines 55p, Perišić 64, Lukaku 71 – Pereira 79