MANČESTER SLAVI, JUBILEJ SRBINA Junajted poražen od Lisica, zna se novi šampion (VIDEO)
EPA-EFE/Dave Thompson

Mančester Siti je šampion Engleske sedmi put u istoriji.

Tri kola pre kraja gradski rival Junajted je na svom "Old trafordu" poražen od trećeplasiranog Lestera 1:2, koji je sve bliže plasmanu u Ligu šampiona.

Obilo se o glavu treneru Solskjeru što je na teren poslao rezervni tim, ali morao je, Crveni đavoli će u deset dana odigrati četiri utakmice.

Lisice su povede u desetom minutu preko 19-godišnjeg Luka Tomasa, "ubio je pauka" u gornjem levom ulgu De Heinog gola, Junajted je izjednačio pet minuta kasnije golom Mejsona Grinvuda posle lepe solo akcije i preciznog udarca desnom nogom u suprotni ćošak.

Gol odluke delo je stopera Sojunčua u 66. minutu.

Srpski internacionalac u dresu Junajteda Nemanja Matić odigrao je 90 minuta i upisao 200. nastup u engleskoj Premijer ligi

Ovo je peta titula za Građane u poslednjih devet godina. Sa trona su svrgnuli Liverpul.