ZVEZDA UZ MNOGO MUKE SLAVILA U GRADU NA MORAVI Crveno-beli po notama Kampaca srušili Borac i nastavili poteru za Partizanom

Crveno-beli su uz mnogo muke došli do pobede i nastavili poteru za vodećim Partizanom.

Borac je prilično namučio aktuelnog šampiona ABA lige, ali nije uspeo da priredi senzaciju, pa je sada pred ispadanjem, pošto ima isti skor kao MZT, 6-19, ali u poslednjem kolu ide na noge Budućnosti, dok Makedonci dočekuju Cibonu.

Prvo poluvreme je bilo prilično izjednačeno, da bi gosti u finišu ipak dodali gas i na odmor otišli sa osam poena prednosti.

Konce Zvezdine igre vukao je Fakundo Kampaco, koji je na terenu proveo čak 30 minuta.

Vrlo brzo u trećoj deonici Zvezda stiče dvocifrenu prednost i uspostavlja potpunu kontrolu.

Na startu četvrtog kvartala bilo je i +16, pa se očekivalo da tim Duška Ivanovića rutinski privede meč kraju.

Međutim, Borac se nije predavao, pa smo videli prilično neizvesnu završnicu.

Posle trojke Hejla, domaćin je prišao na -5 tri minuta pre kraja.

Činilo se da je Zvezda odbila nalet, ali posle sjajnog prodora Hejla Borac prilazi na -4, zatim brzo krade loptu, ali Nedović krade loptu Gagiću pod košem i sa penala odvodi svoj tim na +6 (83:77).

Nije tu bio kraj, Novaković brzo pogađa trojku, imao je Borac i napad na -3, ali je Petrušev izblokirao Hejla, da bi na drugoj strani Kampaco sa penala stavio utakmicu van domašaja Borca.

Kampaco je bio najefikasniji u redovima Zvezde sa 22 poena, a pratili su ga Mitrović i Petrušev sa po 14.

Na drugoj strani istakao se Hejl sa 28 poena.

Borac - Crvena zvezda 82:87 (17:19, 17:23, 16:22, 30:19)

Dvorana Borac (Čačak)

Sudije: Uroš Obrknežević, Marko Juras, Stefan Ćalić

Borac: Boldvin 6, Ćurčić, Glišić, Lešić 8, Tomašević 4, Gagić 8, Kočović, Novaković 15, Radonjić 9, Todorović 2, Čarapić 2, Hejl 28

Crvena zvezda: Holand 3, Vildoza 7, Lazarević 2, Kampaco 22, Mitrović 14, Martin 4, Dobrić 7, Ilić 4, Nedović 8, Marković, Kuzmić 2, Petrušev 14

40. minut - Trojka Novakovića - 80:83! Kraj, pobeda Zvezde 87:82!

39. minut - Kampaco je pogodio samo jedno od tri slobodna bacanja.

38. minut - Radonjić siguran sa linije penala, Borac na -5!

37. minut - Majstorija Kampaca koji razbija odbranu Čačana.

35. minut - Ne predaju se domaći, evo ih posle dugo vremena na -8 i Ivanović zove tajm-aut.

34. minut - Hejl pogađa uz faul Ilića.

33. minut - Novaković odličan na drugoj strani.

32. minut - Potpunu kontrolu imaju gosti i idu ka ubedljivoj pobedi.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda ima +14!

29. minut - Brutalno zakucavanje Petruševa, najlepši potez utakmice!

28. minut - Nedović siguran sa linije penala.

27. minut - Trojka Dobrića, Zvezda na +14!

26. minut - Kakav potez Mitrovića i novi laki poeni.

24. minut - Odličan potez Petruševa.

23. minut - Kamapaco je promašio četiri bacanja u nizu!

22. minut - Luka Mitrović je ostvario prednost ispod koša i uspeo da poentira uz faul. Nije Luka pogodio dodatno bacanje, Borac nije uspeo da pontira iz sledećeg napada, dobra reakcija Fakunda Kampaca, koji je ukrao loptu Gagiću. 38:47

21. minut - Drugo poluvreme počinje jedan od junaka pobede nad Olimpijakosom, Džon Holand koji je iz prvog kontakta sa loptom pogodio trojku. 36:45

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 42:34! Kampaco predvodi crveno-bele sa 11 poena.

19. minut - Petrušev dolazi do lakih poena, Mijatović zove tajm-aut.

17. minut - Kampaco vraća prednost Zvezdi.

16. minut - Borac vodi - 30:29!

15. minut - Spor tempo, dosta prekršaja, jedino što imamo do sada je egal po pitanju poena. Trojka Novakovića.

12. minut - Laki poeni za Vildozu, ali Borac dosta dobro parira rivalu.

11. minut - Hejl pogađa oba bacanja, nerešeno je - 19:19. Trojka Nedovića.

10. minut - Serija Borca 6:0, kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 19:17.

9. minut - Odličan potez Mitrovića koji pogađa uz faul.

8. minut - Trojka Kampaca, Zvezda na +5!

7. minut - Trojka Radonjića kojom je prekinuta serija Zvezde.

5. minut - Poeni iz reketa za domaće.

4. minut - Sjajna saradnja Kampaca i Martina, Zvezda vodi 7:4.

3. minut - Izjednačen početak meča.

2. minut - Petrušev polovičan sa linije penala.

1. minut - Kuzmić postiže prvi koš na utakmici.

19.00 - U prvom ovosezonskom meču ovih timova Zvezda je slavila 89:64.

18.57 - Zvezda je u odličnoj formi, a u ABA ligi ima skor 19-3, dok je Borac upisao šest pobeda uz 18 poraza.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 25. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Borac i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Čačka.