GOLEADA PRIPALA ZVEZDI Katai u finišu meča slomio otpor žilave Mladosti GAT za pobedu crveno-belih i povratak na pobednički kolosek

Mladost je dva puta vodila golovima Vidakovića u 12. i 33 minutu,Zvezda je oba puta izjednačila posle VAR intervencije, preko Kataija u 18. i Kange sa penala u nadoknadi prvog poluvremena,

Preokret i pobedu Zvezdi u finišu su doneli Rakonjac u 84. i Katai u 90 minutu.

Tako su se posle remija sa Napretkom pre dve nedelje, vratili na stazu pobeda, dok gostima, na čijoj klupi je debitovao Nenad Lalatović, ostaje grčevita borba za opstanak. Nije bilo lako igračima šampiona - Mladost GAT je dugo odolevala, odigrala je veoma čvrsto, dva puta je stizala do vođstva, ali na kraju nije izdržala.

Crvena zvezda - Mladost GAT (4:2)

Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd)

Sudija: Stefan Jeknić

Crvena zvezda: Vaslijević, Eraković, Leković, Dragović, Rodić, Kangva, Ivanić, Mitrović, Kanga, Katai, Pešić

Mladost GAT: Knežević, Janković, Tanasijević, Ćosić, Ilić, Denić, Jočić, Bjeloš, Marković, Babić, Vidakov

Drugo poluvreme:

90. minut - Katai stavio tačku na utakmicu! (4:2)

83. minut - Goool! Rakonjac doneo Zvezdi prednost! (3:2)

77. minut - Šutirao je Katai u levu stranu, bio je na mestu golman Knežević. Ostaje 2:2.

76. minut - Dosuđen je slobodan udarac za Crvenu zvezdu na nekih 19 metara od gola

65. minut - Pokušavaju crveno-beli u poslednjih desetak minuta udarcima sa distance. Sada je to uradio i Gelor Kanga, ali od svega samo korner

62. minut - Udarac Aleksandra Kataija sa 17 metara, za nekih pola metra je lopta prošla kraj leve stative

53. minut - Novi nalet Mladosti, Denić je pokušao sa 17 metara, ali je šutirao pravo u ruke Vasiljevića. Denić odmah pravi prekršaj, dobija i on žuti karton

51. minut - Milijan Ilić je povukao sa leđa igrača Crvene zvezde, Jeknić to ne prašta. Žuti karton za igrača Mladosti GAT.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Goool! U četvrtom minutu nadoknade Kanga je postigao gol sa bele tačke i vraća crveno-bele u igru! (2:2)

39. minuta - Zvezda napada, ali se Mladost organizovano brani i vreba priliku iz kontranapada

33. minut - Gool! Vidakov ponovo povećava prednost Mladosti! (1:2)

28. minut - Nova velika prilika za Ivanića, Knežević odlično interveniše

24. minut - Inicijativa crveno-belih posle izjednačenja, Zvezda želi potpuni preokret

22. minut - Novi šut Markovića, ovog puta ne tako dobar kao u 14. minutu kada je pogodio stativu. Vasiljević je sada lako uspeo da ukroti loptu

16. minut - Goool! Katai vraća Zvezdu ekspresno u život!

11. minut - Gooool! Milan Vidakov dovodi goste u prednost! (0:1)

9. minut - Kolosalni promašaj Mirka Ivanića!

5. minut - Prilika za Ivanića! Ali, crveno-beli nisu uspeli da zaprete ozbiljnije golmanu Mladosti

1. minut - Počela je utakmica!

17.25 - Dobar dan i dobrodošli na meč 28. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i ekipe Mladost GAT. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa "Marakane".