CRVENO-BELI SE PROŠETALI KROZ SKOPLJE Kampaco vodio Zvezdu do pobede protiv MZT-a

Domaći tim je dobro otvorio utakmicu i na momente je uspevao da ugrozi prednost Crvene zvezde. U drugoj četvrtini se pokazao umor beogradsog tima ali je Kampaco odličnim solo prodorima i asistencijama održavao prednost "crveno-belih".

U drugom proluvremenu videla se druga slika, igrači Crvene zvezde su zaigrali agresivnije u odbrani i to je donelo lake poene u napadu. Treću četvrtinu su dobili rezultatom 27:8.

MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrović

Poslednja četvrtina je donela više minuta za igrače Crvene zvezde koji nisu igrali u proteklim utakmicama. Na kraju rutinska pobeda "crveno-belih" 80:57.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Fakundo Kampaco sa 21 poenom, sedam skokova i devet asistencija. Kod gostiju, najbolji je bio Dastin Ver sa 16 poena i pet asistencija.

Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati ekipi Budućnosti, dok će MZT putovati za Beograd na megdan Partizanu.

MZT - CRVENA ZVEZDA 57:80 (15:17, 18:19, 8:27, 14:17)

Hala: Jane Sandanski, Sudije:  Luka Kardum, Mario Majkić, Marko Mustapić

MZT: Krstevski, Bursać 2, Mićović 9, Kefi 9, Andonski, Robev 2, Mekić, Ver 16, D. Stojanovski 6, V. Stojanovski 13, Jigitoglu 1, Pandev

CRVENA ZVEZDA: Holand 4, Lazarević 5, Kampaco 23 (9as, 7sk), Mitrović 9, Lazić 3, Dobrić 8, Ilić 5, Nedović 2, Marković, Kuzmić 6, Petrušev 13, Bentil 2

KRAJ!

40.minut - Stavlja tačku na ovaj meč Kampaco koji poentira uz faul. Nije pogodio dodatno bacanje, ali ima 23 poena.

39. minut - Mićović ispravlja promašaj i dolazi do poena, a onda Holan zakucava na asistenciju Kampaca.

36. minut - Prvo Ver, a onda i Mićović za tri. Domaćin uspeva da spusti razliku, ali je i dalje ogromnih "plus 23".

34. minut - Kampaco pogađa još jednu trojku. Zvezda rešava pitanje pobednika u Skoplju.

31. minut - Poeni Stojanovskog, a onda i Holanda - 44:65.

TREĆA ČETVRTINA:

27. minut - Trojka sada i Branka Lazića za "plus 19" crveno-belih, ali uspeva da odgovori Stojanovski.

24. minut - Kampaco ne maši! Argentinac pogađa i treću trojku u ovoj deonici!

23. minut - Raspucali su se i jedni i drugi. Kampaco je pogodio dve trojke iz dva napada, na drugoj strani Mićović uspeva da odgovori.

21. minut - Drugi deo igre počinje trojkom Filipa Petruševa.

POLUVREME!

20. minut - Stojanovski ponovo za tri. Uspeva domaćin da ponovo spusti razliku ispod 10, a onda i trojka Vera za nastavaks erija domaćih.

18. minut - Kampaco za Kuzmića i prvi put je razlika dvocifrena, a onda Kefi na drugoj strani za tri.

17. minut - Kefi siguran za dva, a onda Bentil hvata sopstveni promašaj i dolazi do poena.

15. minut - Period igre bez poena, a onda trojka Kampaca - 18:24.

12. minut - Prvi poeni u drugoj deonici stižu sa penala preko Luke Mitrović. Ver uzvraća trojkom.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Serija Vera od pet poena čime uspeva da vrati svoj tim u igru i sada gosti iz Beograda imaju "samo" dva poena prednosti.

9. minut - Nova trojka Stojanovskog - 10:16.

8. minut - Stojanovski uzvraća trojkom. Dalibor Ilić se na drugojs strani upisuje i nastavlja se serija gostiju.

5. minut - Trojka Petruševa, prva uopšte na meču danas - 4:11.

3. minut - Upisao se i Kampaco, a onda lagano proigrao Kuzmića za 0:6. Domaćin preko Kefija dolazi do prvih poena.

2. minut - Prvi poen na meču stiže preko Stefana Lazarevića nakon asistencije Fakunda Kampaca.