POLAŽAJNIK PETRUŠEV NAJAVIO BOŽIĆ Zvezda posle nestvarne drame slavila u Valensiji nakon više od pet godina

Ni izostanci Fakunda Kampaca, Luke Vildoze, Nikole Ivanovića i Hasana Martina, ni nedavna dešavanja u javnosti povodom nekadašnjeg igrača Reala nisu omeli crveno-bele da ostvare prvu evroligašku pobedu u 2023. godini.

Na krilima nestvarnog Filipa Petruševa šampion Jadrana uspeo je da kruniše odličnu igru u odbrani, ostane nekažnjen za propuste i slavi posle više od pet godina u Valensiji.

Daleko od toga da je bilo lako, ali se čini da je u nekoliko navrata pobeda mogla ranije da se obezbedi. Crveno-beli su vodili tokom gotovo čitavog meča, imali u više navrata "plus sedam", a onda pred poslednja tri minuta i "plus devet".

EPA

Ipak, dozvolili su domaćinu da se vrati i uvede meč u dramatičnih 30 sekundi koji su rešavani penalima. Petrušev je pogađao kada se lomilo i omogućio svom timu veliku pobedu i skor 9:8 pred duplo kolo protiv Real Madrida i Monaka u Beogradu.

Pomenuti Petrušev bio je i igrač utakmice sa 25 poena i devet skokova, dok je Nemanja Nedović dodao 19 uz šest asistencija. U Valensiji Džons je imao 16, a Harper 11 poena.

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 75:77 (19:24, 23:23, 16:14, 17:16)

Hala: Font de Sant Luis, Sudije: Gitis Vilius, Pjotr Pastusjak, Kristaps Konsantinovs

VALENSIJA: Harper, Puerto, Prepelič, Pradilja, Veb, Lopez-Arestegi, Džons, Ferando, Radebo, Dubljević, Aleksandar, Rivero.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Topić, Lazarević, Mitrović, Lazić, Dobrić, Ilić, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil.

40. minut - Nedović promašuje jedno bacanje. Još malo manje od pet sekundi do kraja.

40. minut - Džons ponovo lagano dolazi do poena. Još malo više od pet sekundi.

40. minut - Petrušev poentira oba puta sa penala i ponovo je tri razlike za Zvezdu. Još nešto manje od 11 sekundi do kraja.

40. minut - Džons lagano poentira za dva. Još 12 sekundi do kraja.

40. minut - Nedović pogađa oba penala za 71:74. Napad za Valensiju i 24 sekunde do kraja.

40. minut - Propustila je Zvezda šansu da završi meč, a onda častila Prepeliča sa tri penala. Slovenac je pogodio sva tri i na 30 sekundi do kraja je samo pola koša prednosti za crveno-bele.

38. minut - Neverovatni Petrušev! Zvezda na manje od tri minuta do kraja ima najveću prednost na meču do sada, devet razlike. Pradilja ostavlja domaće u igri novom trojkom, a onda Džons lagano za dva. Crveno-beli opet olako ispuštaju teško stečenu prednost.

37. minut - Filip Petrušev uz faul! Ovo je bilo preko potrebno Zvezdi! Pogodio je i dodatno bacanje za 63:70.

36. minut - Nedović siguran sa penala za jako bitne poene i prekid nekoliko minuta bez poena.

35. minut - Nestvarne greške Zvezde u najbitnijim momentima. Na kraju od svega jedno bacanje Arestagija.

34. minut - Imala je Zvezda u nekoliko navrata priliku da slomi rivala, ali na kraju biva kažnjena za promašaje trojkom Harpera i sada je samo tri poena prednosti.

31. minut - Poslednja deonica počinje poenima Holanda za dva, a nakon blokade Petruševa, Nedović poentira i vraća Zvezdu na maksikalnih "plus sedam".

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Petrušev ostaje sam i lagano poentira. Na drugoj strani Rivero ne pogađa dva penala.

28. minut - Radebo za tri - 56:57. Nedović siguran sa penala.

27. minut - Pradilja donosi izjednačenja posle dužeg vremena. Nedović nakon toga pogađa jako bitnu trojku za Zvezdu.

25. minut - Lazarević za tri, a onda Pradilja vraća.

24. minut - Mitrović promašuje oba slobodna bacanja, a onda Džons na isteku napada siguran za dva.

23. minut - Smanuje razliku Radevbo sa slobodnih bacanja - 46:50.

22. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Džonsa, a onda Dobrić trojkom donosi prvi koš crveno-belima u nastavku.

20. minut - Jako bitni poeni Ilića na isteku napada za 42:47.

19. minut - Tehnička greška za Duška Ivanovića nakon faula za Valensiju. Sva tri penala sigurna i ponovo je samo poen prednosti za crveno-bele.

18. minut - Prekida seriju Zvezde Rivero, a onda Petrušev sjajnim solo prodorm poentira. Radebo trojkom smanjuje zaostatak - 39:43.

17. minut - Ponovo trojka Holanda, Zvezda ima najveću prednost na meču do sada.

16. minut - Holand za tri - 34:38.

14. minut - Petrušev za dva i povratak crveno-belih u vođstvo.

13. minut - Rivero pogađa drugu trojku na meču i opet je "samo" jedan razlike. Nakon toga ponovo Harper na "jeftin" način dolazi do dva penala i vraća Valensiju u prednost.

12. minut - Nakon skoka u napadu i novih poena, Ilić pravi faul nad Harperom na šutu za tri. Siguran bek Valensije za 29:30. Lazić je ostao sam i uzvratio na trojkom.

12. minut - Prvi poen za Dalibora Ilića u Evroligi ove sezone, Rivero Aleksander lagano dolazi do poena.

11. minut - Arostegi otvara drugu deonicu, Nedović pogađa za tri, a Harper uzvraća na isti način.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Nemanja Nedović posle odličnog prodora upisuje prve poene - 17:22.

8. minut - Sjajni Filip Petrušev nagrađuje blokadu, pa na drugoj strani zakucava u kontri i Zvezda ima "plus tri".

7. minut - Bentil prvim poenima na meču donosi prednost Zvezdi, a onda Pradilja ostaje potpuno sam i lagano vraća vođstvo.

5. minut - Poklonio je Marković faul na polovini terena i tri slobodna bacanja, a onda Bentil pravi namernu ličnu grešku i crveno-beli u ovim momentima ozbiljno nagrađuju domaćina - 13:10.

4. minut - Crveno-beli se vraćaju u prednost nakon penala Petruševa. Dubljević odgovara laganom dvojkom.

3. minut - Radebo lagano poentira, a onda Ognjen Dobrić na isti način uzvraća.

2. minut - Stefan Marković siguran sa penala, a prvu prednost Valensiji donosi Puerto nakon pogođene trojke.

1. minut - Meč počinje poenima Filipa Petruševa sa niskog posta. Na drugoj strani Kris Džons sa penala upisuje poene Valensiji.