ZVEZDA SRUŠILA I MAKABI Crveno-beli nošeni atmosferom prepunog "Pionira",  pobedili Izraelce i vezali tri trijumfa u Evroligi

Zvezda je tako zabeležila treću uzastopnu pobedu u Evroligi i sada ima skor 4-6

Crveno-beli sa novim trenerom Duškom Ivanovićem i dalje ne znaju za poraz.

Makabi ima polovičan skor 5-5.

U ekipi Zvezde Nemanja Nedović bio je najefikasniji sa 12 poena, Hasan Martin postigao je 11 poena uz šest skokova, a Bendžamin Bentil devet poena. Luka Mitrović dodao je osam poena, a Luka Vildosa, Nikola Ivanović i Filip Petrušev po šest poena.

U ekipi Makabija Lorenco Braun postigao je 23 poena, uz sedam asistencija i šest skokova. Roman Sorkin postigao je 16 poena uz šest skokova, a Džoš Nebo 10 poena.

Zvezda je vodila većim delom prve četvrtine, a dvocifrenu prednost, 32:22, stekla je posle "trojke" Nikole Ivanovića u drugoj deonici. Makabi je uzvratio serijom 5:0, ali su domaći posle toga uspeli da zadrže prednost, koja je na poluvremenu iznosila sedam poena, 36:29. Ekipe nešto više od tri minuta pre kraja druge četvrtine nisu postigle nijedan poen.

ZVEZDA SRUŠILA I MAKABI Crveno-beli nošeni atmosferom prepunog

Prvi poeni u nastavku postignuti su tek u 22. minutu, kada je strelac bio Roman Sorkin, a posle toga njegova ekipa napravila je seriju i preokrenula na 39:38.

Crveno-beli su uzvratili serijom 5:0, a posle koša i lične Luke Mitrovića poveli su sa 50:44. Makabi je uspeo poenima Lorenca Brauna da pridje na dva poena zaostatka, ali su domaći posle toga napravili seriju 6:0 za vodjstvo 68:60.

Posle vezanih poena Brauna i košem Sorkina izraelska ekipa prišla je na poen zaostatka, 68:69. Posle grešaka obe ekipe, Makabi je 9,3 sekunde pre kraja imao poslednji napad ali ga nije iskoristio, pa je Zvezda ostvarila treću uzastopnu pobedu u Evroligi.

Zvezda sada ima četiri pobede i šest poraza, a Makabi pet pobeda i pet poraza.

U narednom 11. kolu, Zvezda će 2. decembra igrati u Beogradu protiv Virtusa, a Makabi će u Minhenu igrati protiv Bajerna

Crvena zvezda - Makabi (69:68)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Olegs Latiševs, Mehdi Difala, Saulius Rakis

Crvena zvezda: Holand, Martin (11), Vildoza (6), Mitrović (8), Lazić, Martin (11), Dobrić (5), Ivanović (6), Nedović (12), Kuzmić (2), Petrušev (6), Bentil (9)

Makabi: Adams, Braun (23), Boldvin (6), Martin (5), Dibartolomeo (3), Hilijard (2), Koen, Holins, Pojtres, Nebo, Kolson (3), Sorkin (16)

39. minut - Neverovatno, kakva drama! Makabi se vraća u igru (69:68)

38. minut - Dobrić sjajan u kontri, Zvezda ima lepu situaciju pred kraj meča! (68:60)

37. minut - Martin je iskoristio to što je fauliran i da pogodi sa linije penala (64:60)

36. minut - Ponovo sjajni Braun pogađa i ubacuje svoj 19-i poen (62:60)

34. minut - Ne posustaju crveno-beli, čuvaju prednost domaćini u završnici meča (62:56)

33. minut - Raspucao se Nemanja Nedović! Tajm-aut je morao da zatraži trener Makabija! (60:54)

32. minut - Sjajna igra Brauna, ponovo je imao opasan prodor i poentirao, pa trojka Nikole Ivanovića (57:52)

31. minut - Poeni za crveno-bele na otvaranju poslednje deonice, a potom, sa linije penala Braun smanjuje Zvezdinu prednost (52:49)

29. minut - Kakvo kucanje Mitrovića! Imaće i priliku da postigne još jedan poen sa linije penala (50:47)

26. minut - Dobio je Bentil priliku za 2+1 i iskoristio je to, a onda u kontri su Izraelci poentirali (45:44)

25. minut - Kakva trojka Nemanja Nedovića! (43:41)

24. minut - Sorkin sjajan u prodoru, poentirao je pa je sada minimalna prednost, a onda u kontri precizan Lorenco Braun, Makabi vodi minimalnim rezultatom, tajm-aut Ivanović (38:39)

23. minut - Boldvin ubacuje svoj osmi poen, smanjuju prednost Izraelci (38:35)

22. minut - Petrušev polovičan sa linije penala (37:31)

20. minut - Završeno je prvo poluvreme, crveno-beli održavaju prednost stečenu još krajem prve četvrtine (36:29)

17. minut - Pogađa Mitrović sa linije penala (36:29)

15. minut - Serija Makabija, Kolson je prepolovio prednost Izraelaca, pa je sada morao da reaguje Duško Ivanović (32:27)

14. minut - Nikola Ivanović pogađa fenomenalnu trojku! Zvezda odlazi na +10! Tajm-aut za Makabi! (32:22)

11. minut - Fenomenalan potez Luke Mitrovića! (29:22)

10. minut - Drži se ekipa Makabija, pogodak u kontri, a u poslednjem minutu Petrušev ubacuje daleku trojku (27:18)

8. minut - Sjajna kontra crveno-belih! Lopta za Nedovića koji lagano poentira (22:16)

7. minut - Ponovo Lorenco Braun. Raspoložen je ušao u ovaj meč i ubacio svoju drugu trojku (18:14)

6. minut - Ušao je Holand u igru i odmah poentirao, vezao četiri poena (17:10)

5. minut - Fauliran za tri poena je Bentil, pa je sada uspeo da realizuje sva tri pogotka, a onda i Luka Vildoza poentira za tri (10:7)

4. minut - Rasplamsala se bitka u "Pioniru", novi poeni za goste u napadu (7:7)

3. minut - Kuzmić je nekako uspeo da ugura loptu u koš, a onda daleka trojka za Lorenca Brauna (4:5)

2. minut - Uzvraća i Makabi istom merom i dolazi do prvih poena (2:2)

1. minut - Bentil ubacuje prve poene za Zvezdu!