ZVEZDA IPAK BEZ ČUDA U MADRIDU Crveno-bele skupo koštala loša prva četvrtina
EPA-EFE/Juan Carlos Hidalgo

Crveno-beli su tako uz Bajern Minhen ostali jedini tim bez pobede posle četiri odigrane utakmice.

Zvezdu je skupo košatala prva četvrtina koju je "kraljevski klub" dobio 25:10

I ovoga puta je šampion ABA lige imao velikih problema u napadu, pa stoga ponovo mali broj poena, tek 56.

Ipak, izabranici Vladimira Jovanovića se nisu predavali. Iako je Real u jednom trenutku imao +18 u drugoj deonici, srpski tim je uspeo da uhvati priključak.

Luka Vildoza je debitovao i odmah pokazao klasu i da će biti veliko pojačanje, pa je sa dve trojke u drugom kvartalu ostavio Zvezdu u igri.

Na krilima poteza Vildoze i trojke Bena Bentila sredinom trećeg kvartala Zvezda je stigla na samo dva poena minusa – bilo je 44:42.

Ipak, tada kreće nova serija Reala od 10:0 koja je kompletirana trojkom Džanana Muse, a Zvezda je više od pet minuta bile bez ijednog postignutog poena.

Epilog je bio takav da je Zvezdin veliki nalet odbijen, a utakmica praktično rešena pred ulazak u poslednjih 10 minuta.

Tada je Zvezda još jednom uspela da priđe na pet poena minusa, opet poenima Bentila, ali i to je Real odbio i na kraju došao do, ipak, ubedljive pobede od 16 razlike.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Džanan Musa sa 13 poena, 12 je dodao Gabrijel Dek, a Geršon Jabusele 11.

Na drugoj strani istakli su se Ben Bentil sa 17 i Vildoza sa 10 poena

U narednom kolu Real dočekuje Virtus, a Zvezda Bajern.

Real Madrid - Crvena zvezda 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12)

Hala: Vizink centar (Madrid)

Sudije: Saša Pukl, Ane Panter, Robert Viklicki

Real: Kozer 2, Abalde 6, Hezonja, Rodrigez 6, Dek 12, Poarje 5, Kornel 7, Tavares 10, Ljulj, Jabusele 11, Ndiaje, Musa 13

Crvena zvezda: Holand 7, Vildoza 10, Lazarević 2, Mitrović 2, Lazić, Martin 8,  Dobrić 8, Raduljica, Ivanović, Marković 2, Petrušev, Bentil 17

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmice! Na kraju ubedljiv poraz Zvezde u Madridu 72:56

39. minut - Ide Real na ogromnih 15 razlike.

38. minut - Real ponovo ima dvocifrenu prednost na dva minuta do kraja

37. minut - Ljulj promašuje trojku, a Martin pogađa za dva, Zvezda na -5.

35. minut - Treća trojka Bentila - 57:50. Zvezda se ponovo vraća u igru.

33. minut - Rodrigez je promašio za tri, a uprkos ofanzivnom skoku igrača Reala Hezonja je napravio faul u napadu i propustio priliku da uveća prednost domaćina.

31. minut - Serhio Rodrigez trojkom otvara poslednju četvrtinu - 57:44.

Treća četvrtina:

30. minut - Posle tri četvrtine Real vodi 54:44!

29. minut - Trojka raspoloženog Muse i Real opet dvocifrenu prednost - 54:42.

27. minut - Real je odbio nalet Zvezde i sada ima devet poena prednosti.

25. minut - Bentil pogađa trojku, njegovih 10 poena - 44:42. Tavares siguran sa penala - 46:42.

24. minut - Vildoza pokazuje klasu, Zvezda na -3, trener Reala primoran da traži tajm-aut.

23. minut - Odlična odbrane Zvezde za još lakih poena.

22. minut - Abalde je pogodio trojku, Bentil odmah uzvratio.

21. minut - Lazić pogađa za dva, dobar start Zvezde u drugom poluvremenu

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme! Real vodi 39:30. Imali su Madriđani u jednom trenutku +18, ali je Zvezda uspela da na odmor ode sa jednocifrenim minusom.

19. minut - Musa poenima sa slobodnih bacanja prekida seriju Zvezde.

18. minut - Nova trojka Vildoze, serija Zvezde 8:0!

17. minut - Dobrić je ubacio dva penala posle faula Tavaresa, njegov drugi na meču. Onda Jabusele završava napad, a poništava ga Martin. Još nešto više od tri i po minuta do kraja prvog poluvremena. Trojka Vildoze, crveno-beli na -10.

16. minut - Martin smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 31:18.

14. minut - Jabusele pogađa trojku, njegova četiri poena - 31:13. Holand pogađa svoju drugu trojku - 31:16.

13. minut - Kozer lako polaže loptu u neposrednoj blizini koša, deluje da Real Madrid igra sa pola snage.

11. minut - Jabusele pogađa jedno slobodno bacanje, pa na drugoj strani Bentil pogađa za dva.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Real vodi 25:10. Sudeći po prvoj četvrtini, Zvezdi se ne piše dobro u Madridu.

9. minut - Holand pogađa trojku i smanjuje na 21:10.

8. minut - Ovo ne sluti na dobro, Real ima velikih +13.

7. minut - Korneli u kontri zakucava - 16:7. Tajm-aut za Jovanovića. Još jedno zakucavanje igrača Reala, ovoga puta Poarje zakucava.

6. minut - Korneli pogađa trojku - 13:5 vode Madriiđani.

5. minut - Vildoza ulazi u igru umesto Markovića.

4. minut - Brutalno zakucavanje Abaldea, Real na +5.

3. minut - Stefan Marković se upisuje u strelce, Real vodi 7:5

2. minut - Dobrić se ispravio za promašaj i sada pogodio za tri, ali istu poništava Dek.

1. minut - Dobrić je pokušao da uzvrati trojkom preko ruke, ali pogađa samo dalju stranu obruča. Na drugoj strani Musa dolazi do lakih poena.

20.30 - Džejlena Adamsa nema u sastavu Crvene zvezde za večerašnju utakmicu! Umesto njega u sastav je uskočio Luka Vildoza.

19.28 - Zvezda u ovaj meč ulazi bez pomoći Nemanje Nedovića, Dalibora Ilića i Ognjena Kuzmića. Dobra vest je da će u sastavu biti poslednje pojačanje Luka Vildoza.

19.24 - Sa druge strane, ni Real ne blista. Madriđani su najpre savladali Panatinaikos, da bi onda izgubili od Barselone i Olimpijakosa.

19.22 - Zvezda je loše otvorila sezonu u Evroligi pošto ima sva tri poraza, mada joj ni raspored nije išao na ruku. U prvom kolu crveno-beli su izgubili od Efesa, da bi ih onda savladao Panatinaikos, dok su u prošlom kolu poraženi od Baskonije.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtog kola Evrolige u kojoj se sastaju Real i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Madrida.