Ovo je gol kojim se Crvena zvezda plasirala u osminu finala Lige Evrope i koji je doneo milione na "Marakanu"! (VIDEO)
EPA-EFE/HUGO DELGADO

Crvena zvezda je remizirala sa Bragom - 1:1 u šestom kolu grupe F Lige Evrope i tako obezbedila plasman u osminu finala.

Povela je Braga u 52. minutu golom Galena iz penala koji je skrivio Marko Gobeljić, pošto je igrao rukom u kaznenom prostoru nakon kornera portuglaske ekipe.

Ipak, Crvena zvezda je uspela da dođe do remija. Igrao se 70. minut kada je Aleksandar Katai realizovao jedanaesterac.

Katai je prevario golmana, poslao ga u jednu, a loptu šutnuo u drugu stranu i crveno-belima doneo milione plasmanom u osminu finala Lige Evrope

Ovo je istorijski uspeh Crvene zvezde. Nikada pre u 21. veku crveno-beli nisu bili učesnici ove faze nekog evropskog takmičenja.