BORJAN I LUDOGOREC ODVELI ZVEZDU U OSMINU FINALA! Crveno-beli remijem protiv Brage overili proleće u Ligi Evrope! (VIDEO)

Istorija se ponovila, ali se ispisala i nova stranica iste. Crvena zvezda će po prvi put u 21. veku igrati osminu finala nekog evropskog takmičenja. Za tako nešto može da zahvali pre svega sebi, zbog požrtvovane i lavovske borbe protiv realno dosta jačeg rivala, a onda i Ludogorecu koji je odigrao 0:0 u Razgradu i tako onemogućio Midtjilandu da prestigne crveno-bele.

Fenomenalno je Dejan Stanković skenirao Portugalce, pronašao sve njihove prednosti i mane i uspeo da ih neutrališe u potpunosti. Videlo se da su crveno-beli došli da ne izgube, to si i uradili i na kraju se za Beograd vraćaju uzdignute glave.

Dobila je Zvezda neke stare tragičare, ali i nove heroje. Marko Gobeljić je ponovo mogao da bude koban po šampiona Srbije jer je u 52. minutu napravio penal igrajući rukom bez ikakvog rezona.

Međutim, glupost su kasnije napravili i domaći kada su faulirali Radovana Pankova, a najstrožu kaznu u gol je pretvorio Aleksandar Katai.

Grčevito se branila Zvezda u preostalih 25 minuta utakmice. Milan Borjan je ponovo izrastao u junaka. Odbranio je nekoliko sjajnih prilila Orti, Ruizu i Medeirosu, zaustavio san Brage, a produžio crveno-belu bajku.

Zvezda će sada na miran zimski san, preskočiće prvu nokaut fazu, a onda na miru sačekati osminu finala gde će debitovati.

BRAGA - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:0)

Galeno u 52. minutu (penal) za Bragu - Katai u 69. minutu

Stadion: Estadion Munisipal de Braga, Sudija: Marko Guida

BRAGA: Mateus - Kouto, Oliveira, Leite, Raul Silva - Al Musrati, A. Orta, Galeno (od 65. Moura) - Medeiros, Oliveira, R. Orta.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Pankov, Dragović, Eraković - Gobeljić, Kanga, Srnić (od 63. Krstičić), Rodić - Katai, Ivanić - Živković (od 63. Ben).

KRAJ! ZVEZDA JE U OSMINI FINALA!

90+3. minut - Kakva sada odbrana Milana Borjana! Čuva Zvezdu na prvom mestu kapiten!

90. minut - Drama u Portugalu, još pet minuta nadoknade. U Bugarskoj još uvek 0:0.

81. minut - Morao je da pravi faul Dragović kako bi sprečio opasan napad Brage, dobio je žuti karton štoper crveno-belih!

77. minut - Poslednje dve promene pravi Dejan Stanković. Krstičič menja Kataija, a Degenek na terenu umesto Pavkova.

71. minut - Sada dve promene u redovima domaćih, Mineiro menja Medeirosa, a Ruiz u igri umesto malo primetnog Orta.

71. minut - Zvezda je sada ponovo prva u grupi. U Bugarskoj je i dalje 0:0.

69. minut - GOOOL! Katai siguran!

67. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Pankov je fauliran! Crveno-beli imaju šansu za izjednačenje!

65. minut - Prva promena kod Brage. Moura menja strelca jedinog gola za domaće Galena.

63. minut - Tri promene u redovima Zvezde. Ben menja Slavoljuba Srnića, dok je Pavkov na terenu umesto Živkovića, a Gajić zauzima mesto tragičara Gobeljića.

52. minut - GOOOL! Galeno siguran sa bele tačke!

52. minut - Penal za Bragu! Gobeljić je igrao rukom!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

21.50 - Po trenutnom stanju stvari, Zvezda ide dalje kao prvoplasirani tim. Nerešeno je u Portugalu, nerešeno je i u sudaru Ludogoreca i Midtjilanda. "Zvezdaši" sigurno ne bi imali ništa protiv da se obe utakmice završe rezultatom 0:0.

45+2. minut - Katai je bio neoprezen i postao prvi igrač Zvezde sa javnom opomenom.

45. minut - Još dva minuta nadoknade!

40. minut - Preti sada Mirko Ivanić sa distance, ali ponovo odličan Mateus. Golmani za sada sigurni na obe strane.

38. minut - Probao je sada Galeno, Borjan intervenisao, ali mu je lopta pobegla u korner.

36. minut - Žuti karton, prvi na meču za Leitea.

25. minut - Braga za sada kontroliše posed, čak 61 odsto vremena je lopta u nogama Portugalaca naspram 39 Zvezde.

22. minut - Orta se našao u prilici, šutirao je sa nekih 15 metara, ali pravo u ruke Borjana.

14. minut - Probao je sada Katai da pogodi direktno iz kornera, ali je Mateus uspeo da interveniše.

13. minut - Kangaaa! Zamalo! Odličan šut Gabonca i sjajna odbrana Mateusa! Crveno-belima je malo nedostajalo da povedu.

11. minut - Nova prilika za Bragu, ponovo Madeiroš, sada je bilo mnogo opasnije. Na visini zadatka Milan Borjan!

6. minut - Prva prilika na meču za domaćina, Madeiroš je šutirao sa nekih 25 metara. Bilo je opasno, ali lopta ide pored gola.

21.00 - Utakmica ja počela!

20.57 - Problem za crveno-bele pred start utakmice, Njegoš Petrović se povredio na zagrevanju pa će umesto njega u startnih 11 igrati Slavoljub Srnić.

20.45 -  Zavirite u stadion Brage, arhitektonsko čudo:

20.16 - Što se tiče klupe crveno-belih, šansu čekaju:

Popović, Gordić, Gajić, Degenek, Krstičić, Stanić, Srnić, Ben, Lazetić, Pavkov.

20.14 - Crveno-beli bi po nekim procenama trebalo da imaju podršku oko 2.000 navijača u Portugalu. Veliki broj "zvezdaša" stigao je u Bragu.

20.03 - Navijači Crvene zvezde prave šou u Bragi, pogledajte šta su uradili sa novogodišnjom jelkom.

20.01 - Utakmica Ludogoreca i Midtjilanda od velikog je značaja za Crvenu zvezdu. Ukoliko Bugari izbegnu poraz, crveno-beli će sigurno proći dalje sa prve ili druge pozicije. Obeveštavaćemo vas o promeni rezultata u Razgradu. Taj meč takođe počinje u 21.00.

19.55 - Stadion Brage, popularni "kamenolom" spreman je da utakmicu.

19.45 - Poznati su i sastavi dve ekipe za večerašnji susret, Dejan Stanković se opredelio za Rišaira Živkovića u samom špicu napada, dok Sekua Sanoga menja Njegoš Petrović.

Sastav Zvezde:

Borjan - Pankov, Dragović, Eraković - Gobeljić, Kanga, Petrović, Rodić - Katai, Ivanić - Živković.

Što se Brage tiče, Karlos Karvalah nije pravio iznenađenja, pa su ovo startnih 11 domaćina:

Sastav Brage:

Mateus - Kouto, Oliveira, Leite, Raul Silva - Al Musrati, A. Orta, Galeno - Medeiros, Oliveira, R. Orta.

19.11 - Kalkulacije crveno-belih su jasne, doduše njih ne mora biti ako šampion Srbije pobedi u Bragi, tada je jasno da će biti prvi u grupi, proći direktno u osminu finala i izbeći eventualni duel sa dojučerešnjim učesnicima Lige šampiona.

Remi garantuje prolaz, samo je pitanje da li sa prve ili druge pozicije. Ukoliko Midtjiland ne pobedi Ludogorec, onda će Zvezda biti prva. Takođe, ako Danci ne uspeju da trijumfuju u Bugarskoj, izabranici Dejana Stankovića će proći dalje i uz poraz u Portugalu.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču šestog kola grupne faze Lige Evrope između Brage i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Portugala.