UMALO OD GOTOVOG VERESIJA Zvezda se posle +17 mučila sa Asvelom, Kalinić blistao (VIDEO)

Crvena zvezda je u seriji od četiri pobede, dve u ABA ligi i dve u Evroligi.

Što se same Evrope tiče krenuli su crveno-beli sa skorom 2-1, a onda su nanizali četiri poraza pre nego su u "Pioniru" razvalili Panatinaikos 81:48.

Usledio je meč sa Asvelom, dobra prva četvrtina, posle i dvocifrena razlika, ali i samo +1 na poluvremenu.

U nastavku je Zvezda držala plus, na prelazu iz treće u četvrtu četvrtinu došla i do +17, a onda su Radonjićevi puleni stali.

Okobo je serijom 5:0 pripretio u poslednjem minutu, ali je igrač meča Kalinić (22 poena, 4 skoka, 3 asistencije, 2 ukradene lopte, nad njim napravljeno osam faulova) sa linije bacanja otklonio sve sumnje oko pobednika.

Na kraju Crvena zvezda - Asvel 73:67 (18:9, 15:23, 17:13, 23:22).

Crvena zvezda - Asvel 73:67 (18:9, 15:23, 17:13, 23:22)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 6.894. Sudije: Huan Karlos Garsija, Olegs Latiševs, Eduard Udianski.

CRVENA ZVEZDA: Volters 4, Uskoković, Davidovac, Mitrović 4, Lazić 5, Kalinić 22, Dobrić 8, Holins 6, Simonović 6, Ivanović 14, Kuzmić 4, Cirbes.

ASVEL: Okobo 16, Džons 14, Kahudi 6, Lakomb 6, Fol 11, Osetkovski 7, Hauard 7, Huinsu, Štracel, Antetokunpo.

40. minut: Promašena trojka, ali er bol pod košem hvata Fol i pogađa pod faulom Kuzmića - 67:62. Volters je rešio da preuzme odgovornost, probio je pored gorostasnog Fola i pogodio uz faul, izbacio je rivala sa pet ličnih, ali dodatno bacanje nije realizovao - 69:62. Dvojka okoba, potom i brza trojka deset sekundi pre kraja - 70:67. Od gotovog umalo veresija. Kalinić je pogodio oba bacanja i završio priču - 72:67.

39. minut: Laki poeni Okoba - 67:59. Serija gostiju 9:0.

38. minut: Kontra gostiju i nameran faul Kalinića, Kahudi pogađa i dodatno bacanje. U narednom napadu otvorila se "livada" za Fola, pa je usledilo zakucavanje - 67:55.

37. minut: Brzo izvedena lopta pod protivničkim košem i laki poeni Holinsa - 67:50.

35. minut: Ivanović trojkom donosi + 15 - 63:48.

34. minut: Kahudi pogađa trojku, uzvraća mu trojkom Ivanović - 60:48.

33. minut: Simonović trojkom vraća dvocifreni plus i "budi" dvoranu - 57:45.

32. minut: Kontra i zakucavanje Holinsa - 54:45.

4. ČETVRTINA

29. minut: Osetkovski sa linije bacanja i Lakomb iz igre su smanjili zaostatak - 50:45.

26. minut: Dobrić je ubacio trojku sa strane - 47:41, u narednom Zvezdinom napadu sa centra trojku ubacuje i Kalinić - 50:41.

25. minut: Brza kontra Zvezde i nebeski let Dobrića za zakucavanje - 44:41.

23. minut: Kalinić u padu sa zemlje uz faul pogađa za erupciju u dvorani - 38:35.

3. ČETVRTINA

20. minut: Džons je tri sekunde pre poluvremena pogodio pod faulom Mitrovića, sa dodatnim bacanjem odveo je goste na pauzu sa samo poenom minusa - 33:32.

19. minut: Visoki Fol je pod obručem pokupio promašaj Hauarda za tri i pored trojice igrača Zvezde položio loptu kroz obruč - 31:29.

16. minut: Igrači Zvezde našli su pogodno mesto za dalekometne hice, odakle i Simonović, odatle je pogodio i Kalinić - 30:21.

15. minut: Simonović je na trojku Hauarda uzvratio istom merom - 27:19.

14. minut: Trojka Hauarda sa deset metara - 24:17.

12. minut: Roling Mitrovića oko rivala i novi lagani poeni - 22:11.

11. minut: Kapiten Lazić je spremno dočekao odbitak pod obručem i odbojkom loptu poslao kroz obruč za prvu dvocifrenu razliku - 20:11.

2. ČETVRTINA

10. minut: Mitrović je izblokirao Osetkovskog prilikom pokušaja zakucavanja. U kontri sa sirenom pogađa Holins za kraj prvog kvartala - 18:9.

7. minut: Trojka Ivanovića - 14:7, u narednom napadu Kuzmić najokretniji i najspretniji pod obručem - 16:7.

3. minut: Ulaz Kalinića i polaganje - 6:3, potom presečena lopta, pas za Kalinića i laki poeni u kontri - 8:3.

1. minut: Krenulo je poenima Kalinića posle samo 17 sekundi.

1. ČETVRTINA

Najnovije pojačanje crveno-belih, bivši reprezentativac Srbije Stefan Marković zagrevao se sa saigračima, ali trener Dejan Radonjić ne računa na njega za ovaj meč.

Milano je trenutno vodeći u Evroligi, italijanski tim ima samo jedan poraz, Bajern je pobedio Milaneze u Minhenu (83:77).