SKUP AUTOGOL Kanga savladao Borjana, Zvezda izgubila sa dva igrača manje (FOTO GALERIJA, VIDEO)
Vladimir Marković

Posle remija (1:1) na Jilandu, Crvena zvezda je u 4. kolu Lige Evrope (F grupa) poražena od Mitjilanda 0:1.

Presudio je autogol Gelora Kange u 56. minutu posle slobodnog udarca Evandera.

Na deset poslednjih mečeva u Ligi Evrope crveno-beli su bili neporaženi uz gol razliku 16:7, ali je i toj seriji došao kraj.

Sve je rano krenulo nizbrdo, kada je Isaksen utekao Degeneku, a štoper Zvezda ga oborio na 17 metara s leđa u 11. minutu i dobio crveni karton.

Posle je Danski tim kontrolisao igru sa igračem više.

U šestom minutu nadoknade, sa dva igrača manje, imala je Zvezda šansu, ali je sa četiri metra glavom bio neprecizan Dragović, svi su ostali ukopani u mestu gledajući kako lopta prolazi nekoliko centimetara pored stative.

Crvena zvezda posle četiri odigrana meča ima sedam bodova i nalazi se na drugom mestu F grupe.

Braga je pobedila Ludogorec 4:2 i preuzela prvo mesto u grupi.

Još samo jedan bod deli tim od "prezimljavanja" u Evropi (Liga Evrope ili Liga konferencija). Četiri boda obezbeđuju nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Crvena zvezda - Mitjiland 0:1 (0:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: . Sudija: Tamaš Bognar (Mađarska). Pomoćnici: Balaž Buzaš i Peter Kobor (Mađarska). VAR sudija: Hesus Hil Mancano (Španija). Žuti kartoni: Katai, Pavkov, El Fardu Ben, Gobeljić (Crvena zvezda), Čarls, Kajuste (Mitjiland). Crveni kartoni: Miloš Degenek (Crvena zvezda) u 11. minutu, Marko Gobeljić (Crvena zvezda) u 93. minutu. Strelac 0:1 Gelor Kanga (autogol) u 56. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić (od 83. Eraković), Kanga (od 75. Živković), Sanogo, Katai (od 64. Pankov), Ben (od 83. Dioni), Ivanić, Pavkov.

MITJILAND: Lisl, Paulinjo, Sviatčenko, Dalsgard, Dir (od 85. Žuninjo), Nvadike, Čarls (od 65. Kajuste), Anderson (od 75. Kuls), Evander, Sisto (od 75. Lind), Isaksen (od 85. Hansen).

90+6. minut: Dragović glavom sa četiri metra gađa, lopta prolazi nekoliko centimetara pored stative.

90+3. minut: Gobeljić je protestvovao kod pomoćnog sudije i dobio žuti karton, drugi, isključen je.

90. minut: Hansen hvata poluvolej i gađa malu mrežu sa osam metara, brani Borjan.

83. minut: Ušli su Eraković i Dioni.

77. minut: Ben iz kornera nalazi Pankova na četiri metra, pokušaj glavom je neprecizan.

76. minut: Kajuste je dobio žuti karton zbog fauliranja Rodića.

73. minut: Kanga je izgubio loptu na tridesetak metara, dok se bunio gosti su imali zicer, ali ga nisu iskoristili. Odmah je Kanga zamenjen, ušao je Živković.

69. minut: Šut Kange sa 30 metara, lopta je fijuknula pet centimetara iznad prečke.

67. minut: Ivanić centrira, lopta u kaznenom pogađa Pavkova, kreće u malu mrežu, ali baca se Lisl i brani.

65. minut: Sudija iz Mađarske je promašio ligu. Dao je žuti karton Čarlsu iako nije "pokosio" Kangu, nije ga ni pipnuo.

64. minut: Štoper Pankov zamenio je kreativca Kataija.

56. minut: Evander je krenuo da izvede slobodan udarac, zalet, gađao je golmanovu stranu, bacio se Borjan, ali je na putu ka mreži Kanga loptu skrenuo u drugu stranu, Crvena zvezda - Mitjiland 0:1.

54. minut: Greška Rodića naterala je Gobeljića da na 16,5 metara napravi faul s leđa za žuti karton.

48. minut: Bacio se Dragović i sprečio gol blokom. Posle kornera šut kapitena Sviatčenka sa sedam metara nogom, lopta je prošla tik pored stative.

2. POLUVREME:

45. minut: Ben je jurio da spreči kontru, rukom je s leđa oborio rivala i dobio žuti karton.

40. minut: Sisto je ostao sam u kaznenom na 14 metara, po sredini, nakon što je predriblao Dragovića, šutirao je, Borjan je već bio u padu, ali je odbranio loptu koja je išla po sredini gola.

38. minut: Lopta napred ka Pavkovu, gradio se, možda ni faul nije napravio, ali je štoper gostiju odglumio udarac laktom i sudija je dao žuti karton napadaču Zvezde.

25. minut: Korner, Sisto najviši u skoku, ali lopta je otišla visoko iznad prečke.

15. minut: Isaksen šutira levisom sa ivice kaznenog, metar iznad gola.

11. minut: Lopta u prostor, Isaksen je izjurio ispred Degeneka koji ga je povukao rukom s leđa na 17 metara. Sudija je pritrčao i bez oklevanja isključio štopera Zvezde.

8. minut: Pavkov prima loptu na grudi, šutira iz okreta sa deset metara iskosa, izblokiran je, lopta je otišla u korner.

5. minut: Činilo se bezopasan start Kataija, bez intenziteta, na sredini terena, ali mu je sudija Bognar odmah dao žuti karton.

4. minut: Pavkov je glavom prosledio loptu za Ivanića, zicer za vezistu, ali brani mu golman Lisl. Za utehu Mirku može da bude što je sudija naknadno označio ofsajd.

Kiša je natopila teren "Marakane", teški su uslovi za igru.

Delije su napravile sjajnu atmosferu, koreografija odlična, trasparenti u obliku ulaznica za starte evropske utakmice.

1. POLUVREME:

Crvena zvezda je vodeća u grupi, a trener Dejan Stanković je pred meč poručio:

- Ne razmišljamo o drugom ili trećem mestu. Dok god se mi pitamo i ne treba nam matematika.

Stanković se odlučio za standardnu postavu, a ovaj put odabrao je da napad predvodi Milan Pavkov.

U taboru crveno-belih svi su spremni za meč.

Kod gostiju nema najboljeg strelca Brumada.