CRVENA ZVEZDA POBEDILA BUDUĆNOST Mitrović održao lekciju bivšem klubu (VIDEO)
ABA liga/Dragana Stjepanović

Branilac ABA trona Crvena zvezda je u prvom kolu pobedila u Beogradu Split 97:61, a već u drugom na megdan je stigao najveći rival iz prethodnih sezona Budućnost, koja je na premijeri bila bolja od FMP-a 82:72.

Posle mnoštva preokreta crveno-beli su slavili, iako oslabljeni, 71:63.

Presudila je serija 11:0 početkom poslednje četvrtine.

Celu treću za Zvezdu je poene postizao samo Luka Mitrović (8).

Crvena zvezda - Budućnost 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 3.947. Sudije: Damir Javor, Mario Majkić, Luka Kardum.

CRVENA ZVEZDA: Gušić, Lazarević 2, Volters 3, Uskoković 3, Davidovac 9, Mitrović 19, Kalinić 13, Dobrić 9, Simonović, Ivanović, Kuzmić 13, Popović.

BUDUĆNOST: Kobs 6, Atić 2, Šehović, Micov 11, Barović, Sili 19, Nikolić 1, Jagodić-Kuridža 4, Drobnjak 2, Vajli, Popović 3, Rid 15.

40. minut: Mitrović pogađa pod faulom - 68:59.

38. minut: Atić prolazi i zakucava - 65:56.

37. minut: Trojka Dobrića sa osam metara - 65:52.

36. minut: Posle zakucavanja Kuzmića Zvezda je došla do maksimalnih +12 - 62:50.

33. minut: Trojka Voltersa, Zvezda je na +7 - 54:47. Polaganje Kalinića, serija 11:0, Zvezda je očas posla došla do +9 - 56:47.

31. minut: Mitrović krade loptu i pogađa uz faul - 48:47. Luka je jedini više od deset minuta pogađao za crveno-bele. Trojka Kalinića - 51:47.

4. ČETVRTINA:

29. minut: Četiri vezana poena Mitrovića sa linije bacanja - 45:46.

28. minut: Dva poena Micova sa linije bacanja - 41:46.

27. minut: Trojka Micova za novu prednost Budućnosti - 41:44.

25. minut: Sili, pa Rid posle el ej apa za seriju gostiju 14:0 - 37:40. Tek posle greške Podgoričana u napadu i u kontri dobre asistencije Voltersa za Mitrovića posle više od pet minuta usledili su poeni crveno-belih - 39:40.

24. minut: Sili iz naskoka i Podgoričani su na pragu preokreta - 37:36. Trener Zvezde Dejan Radonjić uzima tajm aut.

22. minut: Trojka Silija za samo -3 - 37:34.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Dobrić iz ćoška, trojka za maksimalnih +11 - 37:26. Atić je posle promašaja Silija iz slobodnog bacanja uhvatio loptu, dodao je Ridu za zakucavanje - 37:29.

18. minut: Mitrović je zakucao i ponovo je razlika dvocifrena - 32:22.

16. minut: Volters probija kroz sredinu obruča, dolazi pod koš, asistira Kuzmiću koji zakucava - 28:18.

15. minut: Davidovac sam na šutu za tri i - 26:18.

14. minut: Posle duže pauze pogodio je Uskoković - 23:18.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Jagodić-Kuridža je promašio polaganje pod košem, ali je uhvatio loptu, a onda je dodao Ridu, koji je u natrčavanju poleteo i zakucao - 19:14.

9. minut: Trojka Davidovca - 19:12.

7. minut: Lazarević je ostao pod košem sam, dobio je loptu i lako poentirao - 14:8

5. minut: Jak faul pravi Jagodić-Kuridža, ali njegov doskorašnji saigrač Kuzmić pogađa, a potom je siguran i prilikom dodatnog bacanja - 12:7.

4. minut: Kalinić trojkom vraća prednost - 7:5.

3. minut: Davidovac je ukrao loptu i pogodio u kontri - 4:3.