Crna gora - Australija, Foto: EPA-EFE/JEON HEON-KYUN

* Srbija je remizirala protiv Crne Gore (10:10) u prvom kolu

* Meč je odlučen posle peteraca

* Srbija čeka svog rivala u četvrtfinalu

Australijanci su izbacili Crnogorace sa Svetskog prvenstva u J.Koreji posle boljeg izvođenja peteraca, nakon 9:9 u regluarnom delu igre za konačnih 13:11.

Crnogorci su počelo loše u odbrani i u napadu i posle prve četvrtine imali dva gola zaostatka. Nadoknadili su minus i uspeli su da uđu sa golom prednosti u poslednjoj deonici, ali je ona brzo nestala. Prednost Australijancima doneo je Kejs na četiri minuta do kraja, ali je izjednačujući pogodak bio delo Radovića.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa se otišlo u peterce.

Australijanci su kaznili loše izvođenje penala protivnika i pogotcima Deverlija i Taunzenda došli do izuzetno bitne pobede.

Najprijatnije iznenađenje turnira će se u četvrtfinalu sastati sa Mađarskom, što čini prvi poznati par u najboljih osam Svetskog prvenstva.

U ostalim mečevima osmine finala sastaju se Španija – Japan (protiv Srbije), Južna Afrika – Nemačka (protiv Hrvatske) i SAD – Grčka (protiv Italije).

Filip Krajinović bez dlake na jeziku o devojkama i ženidbi!