Španski teniser Karlos Alkaraz je u trećoj rundi US Opena pobedio Danijela Evansa sa 3:1. Po setovima je bilo 6:2, 6:3, 4:6, 6:3.
Karlitos je imao izvesnih zdravstvenih problema u drugom setu kada mu je njegov tim dodao bočicu sa nepoznatim pilulama.
Sve se desilo nakon lošeg početka Alkaraza u drugom setu kada je poslao signal svom timu, a oni su mu poslali nekakve medikamente.
Dečak koji skuplja loptice sačekao je bočicu sa pilulama koje je potom prosledio Karlosu, a onda ih je španski teniser i popio, bez ikakve konsultacije sa doktorom. Najverovatnije je da su u pitanju pilule za glavobolju ili možda vitamini.
Alkaraz je inače loše počeo taj set i pilule je popio kada je od 0:2 napravio preokret na 3:2, tako da je dobio set i poveo 2:0.
Ono što je upadljivo, sada niko ne kritikuje Alkaraza, dok su Novaka Đokovića razapeli kada je slično uradio u finalu Sinsinatija baš protiv Karlosa.
I dok dežurni kritičari krenu da raspredaju priče kako se Novak dopinguje, kako igra psihološke igre sa rivalima, sada se ćuti...
Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu .
Komentari (0)