monah Mihajlo
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock

Snimak koji je objavio na svom YouTube kanalu otkriva dirljivu priču o susretu sa nepoznatim muslimanom, koji ga je primio u svoj dom i pokazao neverovatno gostoprimstvo.

„Ovo je Stradalna sedmica i treba je provesti u miru, tihovanju i razmišljanju o onome što je Hrist pretrpeo pre vaskrsenja. Na putu sam doživeo nešto što nikada neću zaboraviti – blagoslov Božiji i ljubav među ljudima“, rekao je monah u snimku.

Monaha Mihajla je u svom domu ugostio nepoznati Novopazarac, koji mu je ponudio smeštaj, hranu i društvo tokom cele njegove posete. Proveo je kod njega dve noći, a domaćin ga nije ispuštao iz vida, sve vreme brinući o njegovoj udobnosti i sigurnosti.

„Primio me kao anđela Božijeg, čak me je svojim kolima ispratio van grada da se uveri da ću bezbedno nastaviti dalje. To gostoprimstvo i pažnju nikada neću zaboraviti“, rekao je Mihajlo, dodajući da je zahvalan domaćinu i njegovoj porodici.

U svom obraćanju, monah je posebno istakao simboliku Avramovog gostoprimstva, koje se u hrišćanskoj tradiciji smatra velikom vrlinom – kada je prorok Avram ugostio tri anđela ne znajući ko su. Ističe da je sličnu milost i dobrotu osetio u Novopazarcima.

Na kraju svoje duhovne misije u ovom gradu, monah je izrazio žaljenje što više sveštenih lica nije učestvovalo u događajima zajedništva i poručio:

„Bog neka čuva Novi Pazar i sve dobre ljude. Slava Bogu i svako dobro vam svima želim.“

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading