Nova knjiga omiljene autorke za najmlađe Nikolе Kinir: „Mala plašljivica“ u prodaji
Iz kreativne radionice britanske spisateljice i ilustratorke Nicole Kinnear stiže još jedna dirljiva i nežna priča za najmlađe – Mala plašljivica, u izdanju Vulkančića. Nakon uspeha prethodnih naslova kao što su Mala cicija, koja je rasprodata, Mala vrednica, Mali hrabriša, Mala ćutalica i Hajde da se igramo, ova nova slikovnica potvrđuje Kinirino posebno mesto u svetu dečje književnosti.
Promo
<div id="OCM_Sidebar1_Mobile" data-ocm-ad'="" style="margin: 0px; box-sizing: border-box; background-color: rgb(255, 255, 255);">
Knjige Nikole Kinir prepoznatljive su po toplim pričama koje deci na jednostavan, nežan i razumljiv način pomažu da upoznaju i prihvate sopstvene emocije – bilo da se radi o stidu, sramežljivosti, strahu, tvrdoglavosti, hrabrosti ili upornosti. Likovi su uvek životinje s kojima se deca lako poistovećuju, a svaka priča završava pozitivnom porukom, podstičući empatiju, samopouzdanje i emocionalni razvoj.
Mala plašljivica je priča o pčelici koja ima veliki strah od sveta oko sebe, ali uz pomoć prijatelja i sopstvene unutrašnje snage uči kako da izađe iz zone straha i pronađe radost u druženju i igri. Ova slikovnica ne samo da osnažuje decu da govore o onome što ih plaši, već ih podseća da nisu sami – i da svaka briga može postati manja kada je podelimo.
U vremenu u kojem se od najmlađih sve više očekuje da budu prilagodljivi, uspešni i samostalni, knjige poput ovih pružaju nežan oslonac i pravu podršku – kako deci, tako i roditeljima. Zato neka Mala plašljivica zauzme svoje mesto pored ostalih omiljenih naslova Nikole Kinear na policama vašeg deteta. Jer male knjige, kada su napisane s mnogo pažnje i razumevanja, mogu ostaviti veliki trag.
Potražite ovu i druge knjige iz tog serijala u knjižarama Vulkan i na sajtu vulkancic.rs.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)