droga kokain
Foto: Printscreen/MUP

U pretresu kuća, stanova i drugih objekata u Posušju koje koristi I. B., policija je u subotu, 11. oktobra, pronašla kokain vredan 200.000 maraka.

Službenici PU Posušje, uz asistenciju policijskih službenika Specijalne policije MUP-a ZHK, pronašli su više od kilogram kokaina vrlo visoke čistoće, koji se na ilegalnom tržištu procenjuje na oko 200.000 KM.

Takođe su pronađeni i oko 200.000 KM u gotovini, 100 grama heroina, digitalna vaga, automatska puška sa municijom, određena dokumentacija koja se dovodi u vezu sa krivičnim delom krivotvorenje isprave, kao i drugi dokazi.

Pretres je izvršen po naredbi Opštinskog suda u Širokom Brijegu, a sproveden je radi pronalaska predmeta i tragova koji mogu poslužiti kao dokaz za krivična dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, teška krađa, krivotvorenje isprave, kao i radi pronalaska osoba za koje postoje operativni podaci da borave na navedenim lokacijama.

Kako je pojašnjeno, radi se o M.U. sa prebivalištem u Hrvatskoj i A.S. iz Travnika, koji nisu zatečeni na lokacijama i za kojima se traga.

U saradnji sa Kantonalnim tužilaštvom ZHK, preduzimaju se dalje mere i radnje u cilju kompletiranja ovog predmeta, kao i rasvetljavanja drugih slučajeva.

Uprava policije MUP-a ZHK ističe da je ova akcija nastavak kontinuiranog rada na planiranju i suzbijanju krivičnih dela visoke društvene opasnosti.

Pohvaljena je profesionalnost i predanost svih policijskih službenika koji su učestvovali u akciji.

(Alo/ATV)
BONUS VIDEO: 

@dosije.192 Mladic iz Makedonije poginuo u eksploziji u Kosovskoj ulici #dosije192 #dosije #tragedija #beograd #fyp ♬ original sound - Dosije 192

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading