EVROPSKO PRVENSTVO IMA PRVOG FINALISTU! Italija savladala Španiju posle neizvesne penal serije!

Bio je ovo fantastičan meč, a nakon 120. minuta prave borbe, pobednika smo saznali posle izvođenja jedaneasteraca.

Bio je ovo od samog starta neizvestan meč. Mora se priznati da je Španija imala bolju igru.

VIše su napadali, Đanluiđi Donaruma je imao svoje veče, ništa nije moglo da mu promakne.

Prvo poluvreme je završeno bez golova.

U drugom poluvremenu obe ekipe su bile veoma raspoložene, a ipak prvi gol postigla je Italija u 60. minutu kada je precizan bio Federiko Kijeza.

Nije ovaj pogodak obezhrabrio "crvenu furiju", nastavili su svojim ritmom, a to im se isplatilo u 80. minutu pogotkom Alvara Morate koji u meč ušao sa klupe.

EPA/ Andy Rain

Tada je već postalo jasno da će  meč otići u produžetke.

U sledećih 30 minuta igre, obe ekipe su imale svoje šanse, ali ipak je sve prošlo bez realizacije.

Izvođenje penala takođe je bilo veoma uzbudljivo. Prvo je Unai Simon odbranio Lokateliju, a zatim je Olmo promašio jedanesterac.

Ipak, pri rezultatu 3:2 za Italiju Donaruma je odbranio Moratin penal, a zatim je Žoržinjo potvrdio pobedu.

Italija će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Danske i Engleske

ITALIJA:ŠPANIJA (1:1) (4:2 posle penala)

Stadion: Vembli

Sudija: Feliks Brih

Italija: Donaruma, Emerson(Od 72. Toloi), Kijelini, Bonući, Di Lorenco, Verati(Od 72. Pesina), Žoržinjo, Barela, Insinje, Kijesa(Od 106. Bernardeski), Imobile (Od 61. Beradi)

Španija: Simon, Alba, Laport, Garsija, Azpikuleta, Pedri, Buskets, Koke(Od 69. Rodri), Olmo, Ojarzbal (Od 69. Moreno), F. Tores (Od 61. Morata)

Kraj prodžetaka - Šutiraće se penali

114. minut - Dobro je povukao Morata loptu ka šesaestercu Italije, ali prosledio je loš pas

110. minut - Postiže gol Berardi, ali dosuđen je ofsajd

109. minut - Blokiran je udarac Berardija

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka - Rezultat je još uvek 1:1

103. minut - Olmo je pokušao da proigira Moratu, ali nije Španac stigao loptu

101. minut - Odlično je reagovao Donaruma na centaršut Morena

98. minut - Velika gužva šesaestercu Italije, ali gol aut

97. minut - Zbog grubog starta Tolio je odbio žuti karton

95. minut - Dobio je Beloti udarac u leđa

91. minut - Počeo je prvi produžetak

Kraj regularnog toka - Igraće se produžeci

87. minut - Ponovo sjajno lopta za Moratu, ali lopta je otišla u atu

80.minut - Morata postiže gol za Španiju

78. minut - Šutira Berardi, ali ne dovoljno jako

69. minut - Sjajno je Kijeza do Beradi, ali Simon je odlično procenio njegov šut

64. minut - Najbolja prilika za Španiju, ali Ojarzabal nije dobro zahvatio loptu glavom

60. minut - Goooool! Federiko Kijeza postiže gol

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

59. minut - Ponovo efikasan Donurama

67. minut - Brani Donurama Ojarzabalov šut

52. minut - Buskets šutira preko gola

50. minut - Oštar centaršut Danija Olma, Di Lorenco šalje loptu u korner

48. minut -  Insinje izvodi korner, ali brzo su igrači "crvene furije" otklonili opasnost

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena -  Nakon prvih 45 minuta rezultat je nerešen (0:0)

44.minut - Emerson je šutira preko gola, tražio je posle toga korner, ali sudija se nije služio s  njim

42. minut - Ponovo su igrači Španije napravili uspešnu ofsajd zamku za Ćiru Imobilea

38. minut -  Ojarzbala šalje loptu preko gola

33. minut - Ponovo neusešan pokušaj Danija Olma. Ovo je bio njegov 19. šut na ovom turnir, mladi Španac još nije postigao pogodak

31. minut - Feran Tores pravi prekršaj nad Di Lorencom

24. minut - Donaurama je odbranio fantastičan šut Danija Olma

20. minut - Italija je imala sjajnu šansu, ali Barela nije uspeo da se snađe u šesnaestercu "crvene furije"

19. minut - Verati otima loptu Olmu, zatim Buskets pravi faul nad njim

15. minut - Odlično se izborio za loptu Feran Tores, ali lopta je otišla pored gola

12. minut - Prva ozbiljna šansu na meču za Španiju, ipak "azuri" su uspeli odkolone opasnost

9. minut - Italijani su uspeli blokiraju šut Ojarzabala

3. minut  - Imala je Italija prvi ozbiljana napada, ali dosuđen je ofsajd

1. minut - Utakmica je počela

20.00 - Dobrodošli u naš blog posvećen polufinalnoj utakmici Evropsko prvenstva u kojoj se sastaju  Španija i Italija