Med i limun
Shutterstock
Med i limun

Shutterstock

 Foto: Shutterstock

 

U tekstu koji je objavio portal Alo!, datuma 11.05.2018. godine, iznete su netačne tvrdnje da navodni lek izvesnog profesora Hrista Mermeskog "leči rak brže od hemoterapije". Za te tvrdnje ne postoje dokazi, kao ni zvanični dokazi o njemu kao naučniku.

Napomena: Sporni delovi teksta su uklonjeni ili izmenjeni, a naslov je promenjen, shodno analizi koju je objavio portal "Raskrinkavanje.ba".

Ispravka teksta:

Rak je jedna od najtežih bolesti, a hiljadama osoba se godišnje dijagnostikuje. Ipak, rak se leči uspešno u mnogim slučajevima ako se na vreme otkrije.

Ono što će vam svi doktori savetovati za lečenje raka je hemoterapija, tj. podvrgavanje zračenju.

Netačna je informacija da vam niko neće reći da rak možete lečiti prirodnim putem zato što bi se tada većina ljudi okrenula prirodnom lečenju i farmaceutske kompanije ne bi zarađivale.

Takođe, tvrdnje da je smesa izvesnog Hrista Mermerskog izlečila mnoge pacijente, nije tačna.

Nema dokaza da njegov "lek" ubija kancerogene ćelije i da ne uništava zdrave ćelije, kao i da čisti jetru, krvne sudove, jača imuni sistem, jača moždane funkcije i pomaže oporavak onima koji su pretrpeli srčani udar.

 

 

 

Komentari (1)

Voša

06.11.2018 19:47

Napomenja,,ako je limun uzgajan kući,, kora može da se koristi ako je kupljen onda je otrovno pojesti koru a ne koristiti kao lek