Novak Đoković
Profimedia

Profimedia

Novak Đoković, Foto: Profimedia

Prvi set je krenuo, a i završio se onako kako ni psihički poremećena osoba ne bi rekla da će se tako nešto desiti. Beluči je najpre na startu napravio brejk, materijalizovao ga... Zatim drugi... Pa onda i treći za osvajanje seta sa 6:0. Novaku u tim trenucima ništa nije polazilo za rukom. Grešio je non-stop, a Brazilac je uz to pogađao pregršt vinera. Da stvar bude još gora, u tom trenutku Novak nije pokazivao nikakve emocije. Delovao je nezainteresovano i uopšte se nije nervirao. Mirno i hladnokrvno je podneo debakl prvog seta kao da kod kuće u fotelji posmatra na TV-u neki čelendžer turnir.

U trenucima kada smo svi pomislili da je Novak na putu bez povratka i da ga je stigao umor, srpski teniser nas je razuverio. Postepeno je pojačavao tempo, a onda došao i do brejka u šestom gemu, što je verovatno bila i prekretnica. Do kraja seta obijica tenisera osvajali su gemove na svoj servis, tako da je Nole izjednačio u setovima.

Trebalo bi Nole što pre da zaboravi ovaj meč, naročito prvi set koji umalo da bude koban po ceo meč. Već sutra je novi dan. Već sutra je okršaj sa Nadalom, gde očekujemo pravu poslasticu.

Duel Đoković - Nadal treći je po redu na centralnom terenu.

TREĆI SET:

6:2 - KRAJ! Velika i teška pobeda! Odlično je ispalo na kraju!

5:2 - I evo brejka sa nulom! Beluči servira za opstanak u meču.

Tri brejk lopte ima Đoković.

4:2 - Ponovo Đoković povećava prednost. Dozvolio je Brazilcu da osvoji dva poena.

3:2 - Beluči za sada ne dozvoljava novi brejk... I on osvaja gem na svoj servis.

3:1 - Novak ne posustaje... Osvaja gemove na svoj servis i to je dobro.

2:1 - Beluči uzima prvi gem u trećem setu, Đoković je i dalje u prednosti od jednog brejka.

2:0 - Sa nulom Novak potvrđuje brejk!

1:0 - BRAVO! Brejk na startu! Za tren oka vratio se Novak u ritam.

DRUGI SET: 6:3

6:3 - Evo ga! Izjednačenje! Ma, idemoooo...

5:3 - Beluči osvaja gem na svoj servis, ali će u narednom srpski teniser servirati za izjednačenje u setovima.

5:2 - A onda i potvrda brejka... Sjajno!

4:2 - BREJK! Konačno... Hvala ti, Bože! Novak sada već liči na ono što ustvari i jeste - najboljeg tenisera sveta. Samo da nastavi tako. Nadajmo se da je prethodni set daleka prošlost, pluskvamperfekat!

2:2 - Dobro servira Beluči i dalje...

2:1 - Welcome back, Novak! Sa nulom Đoković osvaja gem. Da li je to naznaka da može potpuno da se vrati u igru i preokrene rezultat.

1:1 - Četiri servis vinera osvaja Beluči i izjednačuje.

1:0 - KONAČNO! Uz dosta muke i nekoliko "đuseva", Novak osvaja prvi gem na meču!

PRVI SET: 0:6

0:6 - Beluči sve više pojačava tempo, Đoković deluje potpuno nemoćno i nezainteresovano. Vrlo je moguće da ga je stigao umor. Sa samo 24 minuta, Beluči osvaja set sa nulom. Zvuči kao nestvarni košmar.

0:5 - Neverovatno... Da nam je neko pričao, ne bi mu verovali...

0:4 - Još jedna potvrda brejka...

0:3 - Nešto nije u redu sa Novakovom igrom. Beluči pravi još jedan brejk. Nije dozvolio Đokoviću da uzme nijedan poen kada je servirao.

0:2 - A onda sa nulom Brazilac materijalizuje brejk...

0:1 - Brejk na startu za Belučija. Četiri neiznuđene greške napravio je Đoković u prvom gemu.

Dve brejk lopte ima Brazilac...

Počeo je meč, Novak je prvi na servisu... Pravi dve greške na početku, Beluči ima 0:30.

**********************************************************************

Đoković i Beluči do sada su se sastajali pet puta i svaki put je srpski teniser izlazio kao pobednik. Prvi put je to bilo upravo na ovom turniru pre šest godina kada je Novak u dva seta bio bolji od Brazilca. Godinu dana kasnije sastali su se u Madridu, a prošle godine takođe u osmini finala igrali su u Rimu, a prvi teniser sveta dobio je meč u tri seta.

Poslednji put igrali su prošle godine na Mastersu u Parizu.

Đoković je u prošlom kolu znatno teže nego što se očekivalo savladao francuskog veterana Stefona Robera, dok je Beluči takođe u dva seta bio bolji od Nikole Maua.