Novak Đoković
Tanjug/AP

Tanjug/AP

Novak Đoković, Foto: Tanjug/AP

Novak je u prvi set ušao slabo, dao Brazilcu brejk na startu i dozvolio mu vođstvo 0:2. Međutim, trgao se na vreme, osvojio tri gema zaredom i naprvaio preoket (3:2). Potom je rutinski do kraja "lomio" Dutra Silvu i došao do pobede u prvom setu.

Start drugog seta bio je identičan prvom. Đoković je prvo poklonio brejk Brazilcu, dozvolio sebi opet 0:2, a onda ponovo napravio preokret i pobedio sa 6:4.

Ovaj set je praktično bio ključan pošto je Nole bukvalno dobio krila za ono što će uslediti u trećem setu, u kome takođe Brazilac nije hteo lako da se preda.

I u trećem setu se Nole pomalo mučio na startu, ali je posle sve došlo na svoje. Ono što posebno raduje je da Đoković nije imao velikih padova tokom meča i konstantno je držao rezultat u svojim rukama.

Nole se ovom pobedom pridružio rekordu Rodžera Federera sa najmanje 60 pobeda na tri grend slema.

Tok meča:

6:4 Bravo Nole! Dutra Silva je otpisan, neka se spremi pobednik meča David Ferer - Huanme Munar.

5:4 Tako je Novače! Novi brejk Đokovića. Sada Srbin servira za pobedu.

4:4 Neeee! Nole ponovo dozvolio brejk Dutra Silvi. Sada će ipak morati da se pomuči u trećem setu.

4:3 Čupa se Dutra Silva na svoj servis. Još nema nameru da razvije belu zastavu.

4:2 Đoković odličan na svoj servis. Još malo samo, trijumf je blizu.

3:2 Brejk! Tako se igra! Novak je sada na dobrom putu da reši meč u svoju korist.

2:2 Idemoooo Novače! Đoković ponovo izjednačava. Sad je pravi momenat da povede i završi posao u prvom kolu!

1:2 Još uvek je tvrd orah Dutra Silva, ali verujemo da Nole neće dozvoliti iznenađenje i da će pojačati tempo u trećem setu.

1:1 Đoković ekspresno uzvraća na svoj servis. Odličan gem za Srbina.

0:1 Brazilac na svoj servis dobija prvi gem trećeg seta.

Drugi set:

6:4 Posle sat i 20 minuta Đoković dobija i drugi set. Ovo su možda ključni poeni. Verujemo da Brazilac neće imati snage, a možda ni volje, da napravi preokret.

5:4 Ne dozvoljava Brazilac na svoj servis lake poene Noletu. Nema veze. Sad je pravi momenat da ga Đoković "slomi", a sa dobijenim drugim setom verujemo da bi treći bio formalnost.

Tanjug/AP

5:3 Đoković neprikosnoven na svoj servis. Još gem do pobede u setu.

4:3 Smanjuje Dutra Silva prednost Đokovića. Nema veze. Mora i Brazilac poneki gem na svoj servis da osvoji.

4:2 Alal vera Nole! Brzo osvojeni gem. Sada Srbin potpuno drži rezultatsku kontrolu ovog meča.

3:2 Bravo Novače! Novi brejk i ponovo tri dobijena gema zaredom!

2:2 Nole na svoj servis ponovo neprikosnoven, nije dozvolio Dutru Silvi ni poen.

1:2 Istorija se ponavlja iz prvog seta. Nole poklonio, pa napravio brejk. Nemamo ništa protiv ni da se ostatak prvog seta preslika na drugi.

0:2 Ponovo problem. Brazilac pravi brejk na startu drugog seta. Kao da gledamo reprizu prvog seta.

0:1 Nešto slabiji start Noleta u drugom setu. Dutra Silva dobija gem na svoj servis.

Prvi set:

6:3 Bravo Nole! Deluje da je lako Srbin osvojio prvi set, ali nije baš sve bilo tako. Posle lošeg starta Nole se naljutio na sebe, a zatim napravio preokret.

5:3 E tako se to radi! Novi brejk Noleta i to kakav! Brazilac na svoju servu nije osvojio ni jedan poen.

4:3 Malo je nedostajalo da Nole dozvoli Dutra Silvi još jedan brejk u prvom setu, što bi bila katastrofa. Na kraju se ipak iščupao posle 40:40 i osvojio četvrti gem u ovom setu.

3:3 Velika borba, ali izjednačenje. Dutra Silva ne dozvoljava Noletu lake poene i pokazuje da nema nameru da mu se tek tako skloni sa terena.

3:2 Preokret! Tri dobijena gema zaredom! Ovo je sad onaj Nole koga volimo da gledamo.

2:2 Bravo Nole. Srbin je napravio brejk u pravom momentu. Nole deluje kao da se naljutio što je loše startovao i sada "kida"na terenu. Sada kao da smo ponovo na početku.

1:2 Sad je već druga priča. Nole je za minut bukvalno dobio ovaj gem.

0:2 Ovo nikako ne valja. Dugo su Đoković i Dutra Silva bili na 40:40, sticali međusobnu prednost, a onda se rezultatska klackalica ipak zaustavila na strani Brazilca.

0:1 Nole je poklonio brejk Brazilcu. Poveo je 30:0, ali je zatim ispustio prednost. Nadajmo se da je ovo samo još uvek zagrevanje za našeg tenisera.

Dobar dan, dobrodošli u tekstualni prenos meča prvog kola grend slema Rolan Garos između Novaka Đokovića i Rožerija Dutra Silve.

Možda naši fudbaleri nemaju šansu protiv Brazila na Mondijalu, ali se za Noleta očekuje da Dutra Silvu lako savlada

Đoković i Dutra Silva do sada su se sastali samo jednom i to na US openu 2012. godine, kada je Novak slavio sa 3:0 (6:2, 6:1, 6:2).

Srbinu je zbog toga što se grend slemovi igraju na tri dobijena seta neophodno da proba da što brže savlada Brazilca, kako bi imao što više odmora pred drugo kolo.

Ukoliko pobedi Brazilca, Đoković će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča David Ferer - Huanme Munar.