EPA

Hrvatska, Foto: EPA

Hrvatska je sa 3:2 savladala Dansku u penal seriji.

Precizni za Hrvate bili su Rakitić, Kramarić i Modrić, ne i Badelj i Pivarić.

U timu Danske, pogotke su postigli Kjer i Kron-Deli, ne i Eriksen, Šene i Jorgensen.

KRAJ. Počinje izvođenje jedanaesteraca u Nižnji Novgorodu.

117' PENAL za Hrvatsku! Modrić šutira, Šmajhel brani!

Prethodno je Rebić pobegao odbrani i nepropisno je srušen u šesnaestercu.

107' Šta li su Danci čekali sa Sistom? Kako je ovaj igrač ušao na teren umesto slabog Brajtvajtera, tako je živnuo i napad. Dve odlične akcije i šut Sista, pored gola. Badelj menja Mandžukića.

Kraj prvog produžetka.

104' Pokušavaju Hrvati preko Modrića i Kramarića, ali danska odbrana je besprekorna. Jedan šut Kramarića otišao je preko gola. Kron-Deli menja Dilejnija.

94' Počeli su produžeci, nema uzbuđenja. Kramarić je zamenio Perišića.

Kraj. Produžeci. Potpuno očekivano. Realno je da ćemo i ovde gledati penale.

90+2' Najbolja prilika za Hrvatsku, Rakitićeva "bomba" sa 25 metara, tik pored gola Šmajhela.

83' Pivarić je ušao umesto Strinića. Perišić je pokušao posle centaršuta sa leve strane, lopta ide preko gola. Nema dileme da oba tima razmišljaju samo o penalima.

72' Terenska inicijativa Danaca u drugom poluvremenu tek sad je krunisana šutem ka golu Subašića. Probao je Jorgensen.

69' Očaj od utakmice. Kako su nas zavarali Hrvati i Danci posle prva četiri minuta meča...

Mondijal

EPA

Hrvatska protiv Danske, Foto: EPA

U timu Danske je Nikolaj Jorgensen, umesto neprimetnog Kornelijusa. Kod Hrvatske, umesto Brozovića na terenu je Kovačić.

62' Koliko je sada pretrčao Dilejni s loptom...najmanje 40 metara. Na kraju je uspeo da asistira Brajtvajteru, ali ovaj jako loše završava akciju. U timu Danske vrlo je malo igrača koji su u stanju da postignu gol večeras.

53' Očajan fudbal u nastavku. Težište igre je na polovini Hrvatske, ali nijedna šansa nije viđena. Vrlo rezervisano igraju obe ekipe, kao da se plaše napada zbog kontri.

Počelo je drugo poluvreme. Lase Šene u igri je u timu Danske, umesto Kristensena.

Poluvreme, Hrvatska - Danska 1:1.

44' Oprobao je šut i Rakitić.

41' Uh, ovo je bilo gusto. Kristijan Eriksen želeo je da centrira, a lopta je pogodila rašlje gola Subašića!

38' Visoko postavljene odbrane obe ekipe. Traže se napadači dubinskim loptama, ali za sada ništa. Nešto bolja Hrvatska.

Mondijal

EPA

Danci u opasnoj prilici, Foto: EPA

29' Golman Šmajhel je jedini krivac što je i sada 1:1. Sjajan napad Hrvatske, okončan sa dva direktna šuta Perišića i Rakitića u okvir gola.

20' Sporna situacija - Mandžukić je oboren u kaznenom prostoru Danaca, nema penala, a ni VAR-a.

13' Hrvati konkretniji, više napadaju. Ivan Perišić je pokušao iz slobodnjaka, pogađa "živi zid".

4' GOOOOL! Nemamo reči. Kakav start meča.

Mandžukić uzvraća u prvoj akciji Hrvata!

1' GOOOOL! Ma, da li je moguće?

Jorgensen koristi neshvatljivu dekocentraciju u odbrani Hrvata i u prvom napadu dovodi Dance do prednosti! Strelac Jorgensen.

Počela je utakmica.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Hrvatska - Danska na portalu Alo!

Evo i sastava:

Hrvati i Danci u najjačem sastavu igraju meč odluke. Obe ekipe pokazale su u takmičenju po grupama da mogu mnogo.

Svakako da su Rusiju i priželjkivali, tako da motiva za maksimum na terenu imaju na pretek.