EPA
Mondijal

EPA/Robert Ghement

Treći dan Mondijala u Kazanju, Foto: EPA/Robert Ghement

U centru pažnje utakmice u Kazanju bila je definitivno VAR tehnologija. Kod prvog gola Grizmana sa penaltika, postojao je sumnjiv kontakt, te je sudija Kunja iz Urugvaja morao da ode s terena i konsultuje se sa pomoćnicima i onima u studiju.

Drugi gol nije bio predmet analize, jer je Umtiti igrao rukom, ali je treći na meču, onaj Pola Pogbe iz 81. minuta podsetio ceo svet na nepravdu prema Frenku Lampardu iz Južne Afrike 2010. godine.

Pogbina lopta je celim obimom prešla gol liniju i za Kunju nije bilo nedoumica jer mu je zapištao signal na satu, što je bio znak da je gol regularan.

Francuska je bila bolji rival, ali Australija je pokazala da će biti ravnopravna sigurno i sa Peruom i Danskom koji igraju od 18 časova.

KRAJ UTAKMICE. Francuska - Australija 2:1. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo! Naredni počinje za sat vremena, sastaju se Argentina i Island.

Didije Dešan, Foto: EPA/Robert Ghement

88' Francuzi su mogli i do ubedljivijeg trijumfa, ali se Mbape poigravao pred golom Rajana. Mladost - ludost...

82' Ova utakmica idealan je primer koliko znači VAR tehnologija. I kod prvog ali i drugog gola Francuza bilo je spornih momenata. Gol Pogbe i te kako podseća na onaj Frenka Lamparda koji je svojevremeno poništen u Južnoj Africi.

81' GOOOOL! Pol Pogba postiže gol, iako je vidljivo da je zapravo auto-gol Australije. Zakuvalo se deset minuta pre kraja meča.

67' Očekivali smo da Francuzi posle gola Jedinaka napadnu, ali na terenu je obratno - "kenguri" sve bliži vođstvu. Olivije Žiru menja umornog strelca Grizmana.

61' GOOOOL! Mile Jedinak, takođe iz jedanaesterca. Penalu je prethodilo igranje rukom Umtitija u kaznenom prostoru, vrlo slično čuvenoj "ruci" Zdravka Kuzmanovića iz Južne Afrike 2010.

58' GOOOOL! Antoan Grizman iz penala. Biće ovde diskusije da li je bio penal ili ne. Kontakt je postojao ali ne deluje da je bio toliko naglašen da bi se svirao jedanaesterac...

55' Pao je Grizman u kaznenom prostoru "sokerosa", sudija Andre Kunja gleda video snimak. PENAL!

52' Francuzi u sve većim problemima. Australijanci definitivno idu na bod, pa su zatvorili prilaze svom golu.

46' Počelo je drugo poluvreme, nema izmena ni u jednoj ekipi.

POLUVREME. Francuska bolja na početku, Australija u finišu. Dobar fudbal, ali bez puno pravih šansi.

Australija

EPA/Sergey Dolzhenko

Australijski navijači, Foto: EPA/Sergey Dolzhenko

35' Potpuno izjednačena utakmica. Australijanci su se oslobodili početnog pritiska "galskih petlova", koji opet, sve više soliraju preko Pogbe i Kantea.

28' Težište igre iznenađujuće je preneseno na polovinu Francuza. Pokušavaju Australijanci iz prekida da ugroze Ljorisa, najviše preko Rogića i Krusea.

Antoan Grizman

EPA/Diego Azubel

Antoan Grizman u napadu, Foto: EPA/Diego Azubel

20' Interesantan podatak - Kilijan Mbape je najmlađi fudbaler u istoriji francuske reprezentacije na SP ili EP - ima 19 godina i šest meseci.

16' Puno sreće za Francusku. Najjače oružje Australijanaca, prekidi i centaršutevi sada su toliko zbunili Tolisoa da je zamalo savladao Ljorisa.

12' Prvi pokušaj Australijanaca, slobodan udarac sa leve strane lako izblokiran.

9' Grizman, Pogba, Mbape...ne zna se od koga preti veća opasnost po gol Australije. Rajan za sada siguran.

5' Solidan slobodnjak Pogbe, lak posao za Rajana. Australijanci ne mogu svoju polovinu terena da prođu.

2' Mbape u velikoj prilici, brani Rajan. Odličan start Francuza!

12:00 Utakmica je počela.

11:35 Francuzi se spremaju za prva tri boda, ali i Australija se pita...

11:27 Kao što se može primetiti, Francuzi imaju veoma mladu ekipu danas na terenu.

Mondijal

EPA

Navijači Australije, Foto: EPA

11:09 SASTAVI:

Dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Francuska - Australija na portalu Alo!

Mondijal

EPA

Atmosfera u Kazanju, Foto: EPA

Francuzi su veliki favoriti u ovom meču. Očekuje se da u startnoj postavi budu najbolji fudbaleri ove zemlje poput Antoana Grizmana ili Pola Pogbe, dok će "kengure" predvoditi Mile Jedinak, ali i Miloš Degenek.