Srbija - Belgija

Srbija je doživela jedan od najubedljivijih poraza u istoriji i ostala bez prilike da brani titulu.

Od prvog minuta se videlo da Srbiji preti debakl. Punih pet minuta naše košarkašice nisu uspele da pogode koš. Belgijanke su povele 14:0 i tada je bilo jasno ko će u polufinale.

Belgijanke su imale impresivne procente šuta, pogodile su čak 13 trojki iz 25 pokušaja.

Prva deonica je završena rezultatom 28:8.

Nagoveštaj bolje igre dogodio se sredinom drugog perioda, kada su izabranice Marine Maljković prišle na -14.

Ipak, bilo je to sve što smo videli od Srbije u ovom susretu.

U drugom poluvremenu je bilo mučno gledati naše košarkašice, a Belgijanke nisu imale nameru da stanu. Naprotiv, čak su i konstantno povećavali razliku. da bi na kraju slavile sa ogromnih 40 poena prednosti.

Najefiakasnija u redovima Srbije i jedina koja je bila na visini zadatka je Ivon Anderson sa 20 poena, ostale devojke su podbacile.

Na drugoj strani istakla se Ema Meseman i Džuli Alemanj sa po 15 poena.

Meseman je uz 15 poena imala 13 skokova i 10 asistencija.

Srbija - Belgija 53:93 (8:28, 23:21, 14:22, 8:22)

Hala: Stožice (Ljubljana)

Sudije: Forsberg, Liska, Aunkrogers

Srbija: Raca, Čađo 9, Jovanović 2, Crvendakić 2, Anderson 20, Stanković, Nogić 6, Topuzović, Janković 4, Krajišnik, Katanić 2, Đorđević 8

Belgija: Ramet, Delaer 9, Resimon 9, Meseman 15, Linskens 14, Mununga 2, Geldof 3, Masi 2, Mbaka 8, Masi 2, Vanlu 14, Aleman 15.

40. minut - Kraj, Srbija - Belgija 53:93!

37. minut - Ivon Anderson sa linije penala postiže prve poene za Srbiju.

36. minut - Okruglo 40 razlike za Belgiju.

34. minut - Košarkašice Srbije i dalje nisu dale koš u ovoj četvrtini.

33. minut - Sve je ovde odavno rešeno.

32. minut - Ništa se ne menja ni u četvrtom kvartalu, Belgija vodi 30 razlike.

30. minut - Kraj treće deonice, Belgija ima 26 poena prednosti.

28. minut - Neverovatno šta Belgijanke pogađaju. Za tri šutiraju 10/17.

Belgija - Srbija

FIBA

26. minut - Napad je profunkcionisao, ali odbrana i dalje jako loša.

25. minut - Anderson sada pogađa trojku 36:57

23. minut - Belgijanke prave seriju 8:0, naše reprezentativke su katastrofalno ušle u drugo poluvreme

21. minut - Tina Krajišnik promašuje oba bacanja, a Belgijanke postižu novu trojku.

Druga četvtina:

20. minut - Poluvreme, Srbija u velikom problemu, Belgija vodi 49:31.

18. minut - Bolja igra Srbije u ovim momentima u napadu, ali odbrana mora mnogo bolje ukoliko se želi preokret i plasman u polufinale.

FIBA

17. minut - Mini serija naših košarkašica, Belgijanke imaju 15 poena prednosti.

16. minut - Pogađa Mina Đorđević.

15. minut - Služi šut naše rivalke na današnjoj utakmici, još jednu trojku je postigla Vanlu 16:37

12. minut - Maša Janković krade loptu i lako poentira u kontri 10:31

11. minut - Alaman postiže trojku uz zvuk sirene! 8:31

10. minut - Kraj prve četvrtine koju je belgija dobila 28:8! Mogu li naše košarkašice do velikog preokreta?

FIBA

8. minut - Za razliku od Srbije koja ništa ne može da pogodi, Belgijanke blistaju u napadu i vode 25:6.

7. minut - Raste prednost Belgijanki koje vode 21:4.

6. minut - Prvi koš za Srbiju postiže Ivon Anderson.

4. minut - Belgija vodi 10:0! Ništa ne polazi za rukom našim košarkašicama na startu utakmice.

3. minut - Jako loš početak Srbije, Belgija vodi 8:0!

2. minut - Muče se naše devojke u napadu, šut ne funkcioniše.

1. minut - Linskens postiže prve poene na meču.

14.30 - Prvi polufinalista je Mađarska koja je bila bolja od Češke 62:61.

14.00 - Srbija i Belgija su se sastale pre dve godine na Evrobasketu i tada je pobedu odnela naša reprezentacija (74:73). Tim Marine Maljković slavio je i 2019. u okviru grupne faze (70:66), dok su Belgijanke prošle godine u dva prijateljska meča ostvarile pobedu.

13.52 - Belgija je kao prva u grupi obezbedila direktan plasman među osam najboljih, dok je Srbija morala da igra osminu finala u kom je pobedila Veliku Britaniju sa 66:60.

13.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen četvrtfinalu Evropskog prvenstva za žene u kojem se sastaju Srbija i Belgija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Ljubljane.