IMAŠ LI TI ČOVEČE OBRAZA? Sudije ih vratile u igru, a Turčin opleo po njima
EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

Košarkaši Srbije pobedili su reprezentaciju Turske rezultatom 79:72 u jednoj od ključnih utakmica za plasman na Svetsko prvenstvo.

"Orlovi" su početkom treće četvrtine imali 21 poen prednosti, ali se Turska vratila u igru u velikoj meri zahvaljujući sudijama, pa se ušlo u dramatičnu završnicu.

Iako je bilo očigledno da su sudije u nekoliko navrata pogurale domaćina, selektor reprezentacije Turske Ergin Ataman, kao da nije gledao istu utakmicu, pa je imao zamerke na račun arbitara.

- U drugom poluvremenu smo promenili strategiju i igrali sa dva visoka. Igrali smo agresivnije na Jokića i njihovog plejmejkera - rekao je Ataman i potom dodao:

- Nadam se da će FIBA proveriti šta su njihove sudije uradile - zaključio je Ataman.