POSLE GRČKE, PALI I TURCI Srbija u drami na krilima Jokića utišala "Sinan Erdem" Arenu i napravila još jedan krupan korak ka Mundobasketu

Košarkaši Srbije pobedili su reprezentaciju Turske rezultatom 72:79! Meč je obeležio sjajni Nikola Jokić koji je bio i najefikasniji igrač ma meču. On je postigao 24 poena. Na drugoj strani, istakao se Čedi Osman sa isto maestralna 22 poena. On je pred kraj i vratio Turke u igru. Ali, Srbija je bila hladne glave i uspela da ipak iščupa ovu važnu pobedu za "Orlove", koja našu reprezentaciju ostavlja u šansi za plasman na Mundobasket naredne godine.

Srbija je početkom drugog poluvremena imala vođstvo od 21 poen (52:31), ali je na kraju u neizvesnoj završnici uspela da dođe do pobede.

Našu selekciju je sa tribina bodrio najbolji srpski teniser Novak Ðoković.

Ključan trenutak meča bio je kada je Nikola Kalinić pri nerešenom rezultatu 72:72 postigao trojku koja je praktično i donela pobedu Srbiji.

Srbija će u narednom kolu koje je na programu 10. novembra gostovati selekciji Velike Britanije.

Srbija se posle meča vraća za Beograd gde će nastaviti pripreme za Evropsko prvenstvo, koje počinje prvog septembra.

Naša selekcija će na EP igrati u grupi D sa Holandijom, Finskom, Poljskom, Češkom i Izraelom.

Turska - Srbija (72:79)  (Kraj)

Dvorana: Sinan Erdem (Istanbul)

Turska: Larkin (4), Birsen, Hazer, Osman (22), Mahmutoglu (7), Kabača, Tunčer, Šanl, Korkmaz (18), Šengun  (17), Osmani (4)

Srbija: Petrušev, Davidovac, Marinković, Kalinić(14), Lučić (11), Dobrić, Jokić (24), Jagodić-Kuridža (7), Micić (5), Gudurić (14), Jaramaz, Milutinov (4)

Četvrta četvrtina:

40. minut - Oba slobodna bacanja je pogodio Marko Gudurić (72:79)

39. minut - Kakva drama! Nisu iskoristili napad Turci! Kalinić pogađa važnu trojku (72:75)

36. minut - Turska se potpuno vratila u život preko sjajnog Čedija Osmana (70:71)

34. minut - Kakav pogodak Gudurića! Sjajna trojka koja čuva prednost Srbije! (62:69)

33. minut - Kakav povarak Turske, sjajni Džedi osman režira potencijalni preokret (62:66)

Treća četvrtina:

29. minut - Odbila je Srbija nalet Turske, pogodio je trojku Jagodić-Kuridža, za prekid serije Turske (45:55)

28. minut - Vasa Micić precizan sa linije penala, uspela je Srbija koliko toliko da prekine seriju Turske (50:57)

24. minut - Probudili su se Truci, a za to je najzaslužniji Čedi Osman (43:54)

23. minut - Tek četvrta trojka za Tursku na meču, vraćaju se domaćini, pa je Pešić morao da reaguje tajm-autom (38:52)

22. minut - Ponovo Čedi Osman, njegov sedmi poen (35:52)

21. minut - Ponovo je Jokić otvorio i ovu četvrtinu sa poenima, njegov 21, a onda i sa linije penala precizan Čedi Osman (29:49)

Druga četvrtina:

20. minut - Nestvarno kako igra Somborac, njegov 19. poen (28:44)

19. minut - Lagane poene postiže Jokić i prekida mini seriju Turske (26:42)

18. minut - Prethodno je Lučić fauliran za tri, ovoga puta Vasilije Micić, koji je promašio dva od tri sa linije penala (26:38)

17. minut - Šengun precizan sa linije penala (23:37)

15. minut - Smanjju razliku Turci, sada je samo plus 11, imala je Srbija prednost od 19 poena razlike (21:32)

14. minut - Mahmutomogli pogađa trojku, tajm-aut je zatražio Pešić (19:32)

13. minut - Lučić precizan sa linije penala (13:32)

12. minut - Trojka Marka Gudurića! Kakva dominacija Srbije! (13:29)

Prva četvrtina:

10. minut - Nova trojka za Srbiju, ovoga puta Lučić, a upisao se i Milutinov (11:26)

9. minut - Marko Gudurić poentira u kontri, pa je selektor Turske primoran da zatraži tajm-aut (9:21)

8. minut - Fauliran je Vladimir Lučić pri šutu za tri, a onda je i ostvario stopostotan učinak sa linije penala (9:19)

7. minut - Prekida seriju Srbije Džedi Osman od 9:0, pogađa dvojku (9:16)

5. minut - Nove poene beleži maestralni Jokić, njegov već sedmi poen (7:14)

4. minut - Srpski centar postiže poene uz dodatno slodobno bacanje. Sjajan početak meča za Jokića (7:12)

3. minut - Korkmaz iz ugla precizan za tri, ali vraća je i Vladimir Lučić (7:7)

2. minut - Ponovo Jokić postiže poene za Srbiju (4:2)

1. minut - Prve poene na meču postiže Nikola Jokić

18.23 - Nikola Milutinov, centar moskovskog CSKA, imao je zapaženu rolu u meču protiv Grčke, upisao je 12 poena, četiri skoka i jednu blokadu.

- Potrošili smo se protiv Grčke. Turska je u sličnoj situaciji, kao i mi. Idemo tamo da damo sve od sebe i da probamo da pobedimo. Počeli smo da razmišljamo o Turcima, odmah pošto smo pobedili Grke - rekao je Milutinov.

17.35 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Turske i Srbije. Uz alo.rs pratite najnovija dešavnja iz Istanbula.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.