Irska je u osmini finala
Tanjug/AP

Republika Irska je zadala momcima Slavoljuba Muslina težak zadatak u Velsu, pošto je savladala Austriju u Beču 1:0 i izdvojila se na prvom mestu tabele Grupe D u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Strelac je bio Džejms Meklin u 48. minutu. On je posle izvanrednog dubinskog proigravanja, snažnim udarcem sa desetak metara poslao loptu golmanu kroz noge.

Austrija je imala terensku inicijativu, ali su se Irci još jednom pokazali kao najozbiljniji kandidat za prvo mesto u grupi, dok Austrijanci već sada mogu da razmišljaju o tome kako eventualno da se domognu drugog mesta koje vodi u baraž.

Istovremeno, fudbaleri Gruzije i Moldavije igrali su nerešeno 1:1.

Povela je Gruzija golom Kazaišvilija u 16. minutu, ali su gosti došli do boda pogotkom Gacana u 78.

Večeras od 20.45 igraju Vels i Srbija.

Na mundijal će se direktno plasirati samo prvoplasirana selekcija, dok drugi ide u baraž.

6. Moldavija 4 0 1 3 2:11 1

U terminu od 18.00 odigrane su i dve utakmice Grupe I - Hrvatska je pobedila Island sa 2:0, a Turska selekciju Kosova istim rezultatom.

Strelac oba gola za Hrvatsku, pred praznim tribinama Maksimira, bio je Marselo Brozović u 15. i 91. minutu.

Golove za Tursku u meču protiv Kosova bili su Burak Jilmaz u 51. i Volkan Šen četiri minuta kasnije.

Ukrajina i Finska svoj meč igraju kasnije večeras.

Hrvatska je prva u Grupi I sa 10 bodova, Island ima sedam, Ukrajina i Turska po pet, a Finska i Kosova po jedan bod.