Oskar
Foto: Printscreen/Foto: Printscreen/RTS

 Večeras je u Dolbi teatru u Los Anđelesu održana 97. ceremonija dodele Oskara, najprestižnijih nagrada sedme umetnosti.

Film "Anora" osvojio je Oskara za najbolji film. Od šest nominacija, ostvarenje je uzelo čak pet.

Majki Medison - najbolja ženska uloga 

Iako je za favorita važila Demi Mur u filmu "Supstanca", zvezda filma "Anora", Majki Medison, osvojila je Oskara za najbolju žensku ulogu. Nagradu joj je uručila prošlogdišnja pobednica u ovoj katerogiji, Ema Stoun.

- Ovo je potpuno nadrealno. Hvala puno Akademiji - rekla je Majki publici. 

Kventin Tarantino uručio je Oskara kolegi Šonu Bejkeru, kome je je ove godine pripala nagrada za najboljeg reditelja za film "Anora". 

Ejdrijen Brodi - najbolji glumac 

Oskar za najboljeg glumca pripala je Ejdrijenu Brodiju za ulogu Lasla Tota u filmu "Brutalista". Njemu je prestižnu nagradu uručio prošlogodišnji dobitnik, Kilijan Marfi.

Brodiju je ovo inače drugi Oskar, budući da je pre 22 godine osvojio zlatnu statuu u istoj kateogiriji za film "Pijanista".

BONUS VIDEO:

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading