"SA OVOLIKOM KOLIČINOM ALKOHOLA U KRVI..." Evo koliko je promila Darko Lazić imao u trenutku nezgode!
Darko Lazić i njegova supruga Katarina sinoć su u dva sata iza ponoći kod isključenja za Arenu doživeli saobraćajnu nezgodu.
Po nalogu tužioca tužilaštva, folkeru su uzeti krv i urin na analizu.
Kako je preneo Informer, Darko je sinoć navodno imao 1.93 promila alkohola u krvi.
- Osoba koja ima 1.9 promila alkohola u krvi smatra se teško alkoholisanom. U toj fazi osoba je dezorijentisana, koordinacija je ozbiljno narušena, vreme reakcije drastično usporeno, a percepcija udaljenosti i brzine potpuno poremećena. Takođe može doći do poremećaja ravnoteže, teturanja, zamućenog vida, nejasanog govora, a često osoba može osetiti mučninu ili želju za povraćanjem - objasnili su izvori iz medicinskih službi.
- Ukoliko je Darko zaista imao gotovo dva promila alkohola u krvi, sposobnost za sigurno upravljanje vozilom praktično nestaje - zaključio je izvor za Alo.
Inače, u Srbiji je dozvoljena granica za vozače 0.2 promila. Sa 1,9 promila, to spada u najtežu kategoriju alkoholisanja za volanom i tretira se kao krivično delo ugrožavanja javnog saobraćaja.
Foto: privatna arhiva
Pogledaj galeriju
ATA Images
Pogledaj galeriju
ATA Images
Pogledaj galeriju
ATA Images
Pogledaj galeriju
Tvrdi da nije bio pod dejstvom alkohola
- Izgubio sam kontrolu, vidim da su svi preneli da sam bio u alkoholisanom stanju i spominju se nedozvoljene supstance. Imam sve nalaze iz bolnice. Hvala Bogu, preživeli smo. Moja supruga je dobro, a ja sam dobio povrede glave, ništa strašno. Padala je kiša, zaneo me je auto i udario sam u autobus. Niko nije bio u autobusu, niko nije povređen, svi smo živi i zdravi. Nije bilo ni prekoračenje brzine, idemo dalje - govorio je Darko.
- U jednom trenutku su mene i Kaću razdvojili, bio sam u nesvesnom stanju, ali se toga ne sećam. Jako mi je drago što su organi reda odreagovali brzo, kao i Hitna pomoć. Video sam da je nema pored mene, odmah sam pitao da li je dobro - nastalvlja Lazić i dodaje:
- Samo znam kada sam došao u bolnicu i kada sam video sebe u ogledalu i da mi je glava pocepana, doktor mi je rekao da nije toliko strašno koliko je moglo da bude. Imam 15 kopči, ali moram da napomenem da alkohola i nedozvoljenih supstanci nema - zaključio je folker za Blic.
BONUS VIDEO:
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)