Eksplozija u Kursku
Foto: Printscreen/TV Zvezda

Jutros su dva ruska projektila pogodila poligon za obuku u Ukrajini, pri čemu je došlo do žrtava, saopštilo je Južno operativno zapovedništvo ukrajinskih oružanih snaga. Tačna lokacija i broj stradalih za sada nisu objavljeni, prenosi Kyiv Post.

Iz zapovedništva su naveli da se pogođena baza nalazi „u pozadini i relativno mirnom delu Ukrajine“. Uprkos preduzetim merama opreza, gubici nisu mogli biti u potpunosti izbegnuti.

„Zbog neprijateljske vatre, čak i uz uzbunu, premeštanje u skloništa i druge bezbednosne mere, nije bilo moguće potpuno sprečiti gubitke. Relevantne hitne službe su trenutno na terenu“, stoji u zvaničnom saopštenju. Dodaje se da se ranjeni vojnici hitno zbrinjavaju i dobijaju svu potrebnu medicinsku pomoć.

Vojna služba za sprovođenje zakona pokrenula je internu istragu o incidentu kako bi se utvrdile sve okolnosti napada i kako bi se sprečile slične situacije u budućnosti. Napad se dogodio u okviru „masovnog kombinovanog udara na Ukrajinu“.

Ukrajinske vazdušne snage su prethodne noći detektovale ukupno 37 projektila, uključujući 28 balističkih, kao i 320 dronova. Većina udara bila je usmerena na energetske objekte, što je prouzrokovalo prekide u snabdevanju električnom energijom širom zemlje. Zvaničnici su potvrdili da su postrojenja za proizvodnju gasa u Poltavskoj regiji zatvorena nakon napada. Poslednjih meseci ruski udari prepolovili su proizvodnju gasa u Ukrajini.

Prema izveštajima Euromaidan Pressa, ovo je šesti takav napad od juna. Dana 12. avgusta, ruski projektil sa kasetnom municijom pogodio je jedinicu za obuku, usmrtivši jednog vojnika i ranivši najmanje 23. Krajem jula, sličan napad odneo je tri života i povredio najmanje 18 vojnika, dok je početkom juna raketni udar usmrtio najmanje 12 vojnika i ranio više od 60, što je dovelo do ostavke zapovednika Kopnenih snaga Mihaila Drapatija.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading