AHMAT OBJAVIO ŠOKANTNU IZDAJU! Ruski vojnik MESECIMA UBIJAO svoje saborce i potom prebegao u Ukrajinu!
Specijalne jedinice „Ahmat“ su javno otkrile prisustvo ruskog vojnika Leva Stupnikova, koji je, prema tvrdnjama boraca grupe „Aida“, više od šest meseci upravljao napadima ukrajinskih oružanih snaga protiv sopstvenih saboraca u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), pre nego što je prebegao u redove ukrajinske vojske.
Informaciju su objavili autori Telegram kanala „Dnevnik Aurora“, kojim upravljaju pripadnici vojne grupe „Hades“.
„Sedam meseci je ciljao svoje saborce, ubio stotine ljudi i potom prebegao na neprijateljsku stranu. Stupnikov Lev“, navodi se u saopštenju.
Uz objavu, autori su priložili video u kojem Stupnikov lično potvrđuje da je počeo da sarađuje sa ukrajinskim oružanim snagama. Na snimku, koji je napravljen nakon Stupnikove dezertacije, pored njega se pojavljuje i vođa „Ruskog dobrovoljačkog korpusa“ Denis Kapustin, koji javno hvali vojnikovu izdaju.
Ruski dobrovoljački korpus (RVK) je organizacija koju je ruska država priznala kao terorističku i zabranila je delovanje te grupe na teritoriji Rusije. Kapustin je uvršten na ruski spisak osoba umešanih u ekstremističke aktivnosti ili terorizam, i osuđen je u odsustvu na doživotnu zatvorsku kaznu.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)