GORE RUSKI BOMBARDERI Dronovi SBU pogodili više od 40 letelica u ogromnom napadu na vojne aerodrome (VIDEO)
„Neprijateljski strateški bombarderi masovno gore u Rusiji — to je rezultat specijalne operacije SBU-a“, rekao je izvor.
„Trenutno Bezbednosna služba Ukrajine sprovodi obimnu specijalnu operaciju za uništavanje neprijateljskih bombardera u pozadini Ruske Federacije. Dronovi SBU-a vežbaju na avionima koji svake noći bombarduju ukrajinske gradove. Trenutno je poznato da je pogođeno više od 40 aviona, uključujući A-50, Tu-95 i Tu-22 M3.“
Video koji je dostavio izvor prikazuje kako izgleda niz teških bombardera u plamenu na nepoznatoj lokaciji. Izvor je naveo da je najmanje jedan od pogođenih aerodroma baza Belaja u Irkutskoj oblasti u Rusiji, više od 4.000 kilometara udaljena od Ukrajine.
Guverner te oblasti, Igor Kobzev, kasnije je potvrdio „napad dronovima na vojnu jedinicu u selu Srednji“, ali nije dao više detalja.
Dodatne informacije nisu objavljene. Kyiv Independent nije mogao da verifikuje tvrdnje.
Gori i vazduhoplovna baza u Murmanskoj oblasti?
Nepotvrđeni izveštaji na društvenim mrežama takođe su tvrdili da gori i vazduhoplovna baza Olenja u Murmanskoj oblasti Rusije.
Guverner Murmanska Andrej Čibis kasnije je potvrdio da su „neprijateljski dronovi napali teritoriju Murmanske oblasti“, ali nije izneo dodatne informacije.
Nije navedeno koje vrste dronova su korišćene u napadu
SBU nije naveo koje su tačno vrste dronova korišćene u napadu, ali nepotvrđeni izveštaji na društvenim mrežama sugerišu da su neki bili FPV dronovi lansirani iz kombija parkiranih u blizini aerodroma. U martu je Ukrajina najavila da je razvila novi dron dometa 3.000 kilometara, ali nije dala detalje o njegovom tipu, nazivu, veličini bojeve glave, niti kada će ući u masovnu proizvodnju.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)