RUSIJI NE MOŽE DA SE VERUJE! Visoka predstavnica EU optužuje Putina za neiskrenost
Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost, Kaja Kalas, izjavila je danas da Rusiji nije moguće verovati, nakon što je tokom telefonskog razgovora između američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina, Moskva pristala na privremeno obustavljanje napada na ukrajinske energetske objekte
Kalas je u Briselu istakla da je iz saopštenja nakon razgovora jasno da Rusija zapravo ne želi da pravi nikakve ustupke.
Prema njenim rečima, Putin je odbio predlog SAD-a za potpuni 30-dnevni prekid vatre, naglašavajući da naoružavanje i mobilizacija Ukrajine moraju biti zaustavljeni kao uslov za privremeni prekid vatre.
Kremlj je saopštio da je Putin u razgovoru sa Trampom istakao da bi prekid vatre mogao biti moguć samo uz obustavu ukrajinske mobilizacije i naoružavanja, čime je jasno stavio do znanja da Rusija ne pristaje na potpuni prekid vatre u predloženim uslovima.
Alo.rs/Tanjug
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)