Puškov
Foto: EPA/EPA/SERGEI ILNITSKY

Ovo mišljenje je na svom Telegram kanalu izneo ruski senatror Aleksej Puškov.

- Pravi razlog njihove podrške, osim želje da se ne svađaju sa Trampom, jeste to što govorimo o primirju, a ne o miru - napisao je on.

Prema rečima senatora, u perspektivi sklapanja primirja bez uključivanja kritičnih pitanja koja je izneo ruski predsednik, Evropa je videla priliku da da predah sebi i Kijevu, a takođe i da pokaže da je na istoj strani sa SAD.

- U suštini, ništa se nije promenilo u njihovim pristupima, kao ni u fokusu na nastavak sukoba - naveo je senator.

U utorak je u Saudijskoj Arabiji održan sastanak delegacija SAD i Ukrajine. Kancelarija predsenika ukrajine Volodimira Zelenskog objavila je zajedničku izjavu Kijeva i Vašingtona nakon razgovora u kojoj se navodi da je Kijev spreman za predlog SAD o 30-dnevnom prekidu vatre, koji može biti produžen dogovorom strana. U dokumentu se takođe navodi da će SAD odmah ukinuti pauzu u razmeni obaveštajnih podataka i nastaviti vojne isporuke Ukrajini.

Pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov rekao je da predlog o 30-dnevnom prekidu vatre, koji je dogovoren na sastanku predstavnika SAD i Ukrajine u Saudijskoj Arabiji, treba da uzima u obzir interese Rusije.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading