Ukrajina
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock/Viacheslav Lopatin

Ovo je rekao je u intervjuu za RIA Novosti Vitalij Gančev,  šef vojno-civilne administracije regiona Harkov, Vitalij Gančev-
 
- Između Dvurečne i Kupjanska nalazi se selo "Zapadnoe" (Zapadne), koje su naši vojnici prethodno oslobodili i tako već imali punu kontrolu nad putem koji povezuje Dvurečnu i Kupjansk. Otprilike dve nedelje pre toga je pređena reka Oskol severno od Dvurečne i tamo su ukrajinski položaji već bili napadnuti od strane naših jurišnih aviona, a onda je, posle izvesnog vremena, celo selo došlo pod kontrolu ruskih oružanih snaga - rekao je on.


Prema Gančevu , postoje "određeni pozitivni pomaci" u napredovanju i širenju linije fronta u pravcu Kupjanska.

- Do Kupjanska je ostala kratka udaljenost, oko 20 kilometara - precizirao je on.

Kako je naglasio šef administracije, kontrola nad mestom Dvurečna otvara mogućnosti za dalje napredovanje kako ka Kupjansku, tako i dalje na sever. A onda dalje ka Volčansku - objasnio je on.

Ruske trupe „Zapad“ 22. januara osvojila je naselje Zapadnoe u oblasti Harkovskoj oblasti , saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

Rusi su osvojanje mesta Dvurečna obljavili 28. januara.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading