Supruga portparola Kremlja "oživela" Holokaust! (FOTO)
Klizačica Tatjana Navka, supruga portparola Kremlja Dmitrija Peskova, izazvala je kritike zbog klizačke koreografije na temu Holokausta prikazane na ruskoj televiziji.
Profimedia.rs
Profesionalna klizačica Tatjana Navka i njen partner u rijaliti takmičenju "Ledeno doba" Andrej Burkovski odabrali su stradanje Jevreja u Drugom svetskom ratu za temu svog nastupa.
Njih dvoje su nastupili u kostimima koji predstavljaju uniforme žrtava koncentracionog logora, preneo je Bi-Bi-Si.
Tatjana Navka je rekla da je inspiracija za nastup bio film "Život je lep".
"Naša deca treba da se sete tog groznog vremena, za koje se nadam, daće Bog, da nikada neće znati", navela je ona na društvenoj mreži Instagram.
U energičnom nastupu dvoje klizača u zatvoreničkim prugastim uniformama sa žutim Davidovim zvezdama i logoraškim brojevima koje su Jevreji morali da nose, pretvaraju se da pucaju jedno u drugo, sa blistavim osmesima koje upućuju publici.
Nekoliko korisnika Instagrama negodovalo je zbog fotografija izvedbe, ocenivši tu koreografiju sramnom i bezosećajnom.
"Odvratno neznanje! Pokazali ste prezir prema šest miliona nevino ubijenih i osramotili Ruse koji su pomogli oslobadjanje preživelih", napisao je jedan korisnik Instagrama.