Moamer Gadafi
Printscreen youtube
Moamer Gadafi

Printscreen youtube

Moamer Gadafi, Foto: Printscreen youtube

 

* Gadafija je pomahnitala rulja zarobila i posle svirepog mučenja likvidirala u okolini rodnog grada Sirta

* Lekar koji je izvršio obdukciju tela Gadafija bio pod velikim pritiskom i da je morao da kaže da je bivši lider ubijen u pucnjavi sa pobunjenicima i tako prikrije prave uzroke njegove smrti

Na današnji dan 20. oktobra 2011. pre tačno osam godina brutalno je ubijen bivši libijski vođa Moamer el Gadafi, punim imenom Muamer Muhamed Abu Minijar el Gadafi.

Gadafija je pomahnitala rulja zarobila i posle svirepog mučenja likvidirala u okolini rodnog grada Sirta.

Ima mrtvih, izvršen je strahovit vazdušni napad!

AUTOR: Alo/Tanjug/V.M. DATUM I VREME: 20.09.2019. 19:12 Žestok udar američke avijacije. Američki avion, Foto: EPA/Valda Kalnina * Osam ekstremista Islamske države je ubijeno * Vazdušni udari izvršeni na jugu Libije u blizini grada Murzik * To je prvi američki vazdušni udar u Libiji za više od godinu dana Osam ekstremista Islamske države ubijeno je u vazdušnom udaru američke vojske na jugu Libije, u blizini grada Murzik, objavila je danas vojska SAD.

 

 

Naime tog kobnog dana Gadafije je sa kolonom pik apova i tereneca krenuo iz Sirta prema unutrašnjosti zemlje ali su britanski i francuski obaveštajci koji su tragali za libijskim vođom uočili konvoj i u pomoć pozvali francuske lovce tipa "miraž 2000" koji su patrolirali nebom Libije u okviru NATO misije.

Tri miraža izvršili su napad na Gadafijevu kolonu koja je bila bukvalno zbrisana. Pobunjenička rulja koja je zauzela Sirt likvidirala je sve preživele i ranjene iz te kolone, a Gadafi je uhvaćen ranjen dok se skrivao u betonskoj cevi ispod puta.

Rulja koja ga je izvukla ranjenog ga je pretukla i brutalno silovala a zatim ubila.

Moamer el Gadafi, smrt

Printscreen youtube

Moamer el Gadafi, smrt, Foto: Printscreen youtube

 

Hjuman rajts voč u svom izveštaju na 50 stranica pod nazivom „Smrt diktatora: Krvava osveta u Sirtu“  koji je objavljen 2012 detaljno je opisano kako je 20. oktobra 2011. Gadafi preživljavao poslednje sate života. Izveštaj je zasnovan na svedočenju očevidaca i fotografijama koje su snimljene mobilnim telefonom u trenutku kada su pobunjenici uhvatili tadašnjeg diktatora i surovo ga tukli i maltretirali. Izveštaj je pokazao da je Gadafi umro od posledica probadanja bajonetom u zadnjicu i stravičnog zlostavljanja, zbog čega je teško iskrvario. Prema tom izveštaju, bivši diktator je verovatno već bio mrtav kada je jedan od pobunjenika ispalio metak u njegovo čelo.

Dokumentom je otkriveno i da je lekar koji je izvršio obdukciju tela Gadafija bio pod velikim pritiskom i da je morao da kaže da je bivši lider ubijen u pucnjavi sa pobunjenicima i tako prikrije prave uzroke njegove smrti. Takođe, hladnokrvno je smaknuto 66 vojnika koji su štitili Gadafija dok je bežao iz Sirta u konvoju od 50 automobila. Tada ih je bombardovao NATO i napali su ih pobunjenici, nakon čega je Gadafi uhvaćen, a 66 od ukupno 250 vojnika surovo je mučeno i ubijeno u hotelu „Mahari“, dok su ostali prevezeni u grad Misrati i tamo hladnokrvno smaknuti.

PROČITAJTE JOŠ:

 

Interesantno je i da je tkom hvatanja gadafija nestao i njegov zlatni pištolj kome se gubi svaki trag i za kojim se i danas traga.

Posle potvrde da je Gadafi ubijen i prikazan kako mrtav leži nekolicina sada već bivših lidera EU i savetnika mogla je da odahne i mirno zaspi. Priča o milionskim iznosima za izbore i finamsiranju dugova pala je u zaborav.

Libija je potonula u haos sa dve vlade koje se i dalje bore za prevlast i kontrolu bogatih naftonosnih polja.

Život posle Gadafija

Posle smrti Gadafija stanje u današnjoj Libiji se može opisati samo jednom rečju ” Haos”. Zemljom i dalje vlada bezakonje, nasilje, trgovina robljem, prebacivanje migranata u Evropu. U zemlji zakone donose dva parlamenta, dve vlade, gomila milicija koje se povremeno za prevlast bore međusobno, ali i sa vlastima u Tripoliju i Bengaziju. Zemljom caruje osam najvažnijih grupa koje kontrolišu vlast, a to su Regularna libijska armija koja pripada vladi u Torbuku, Libijska nacionalna armija osnovana 2014, paravojna sepcijalna jednica Al Saika, Revolucionarna birgada Al Sintanija, Brigada Misrata, Libijski odbrambeni štit, Ansar al Šarija- Libijski ogranak Al Kaide koji su 2012 brutalno ubili američkog ambasadora u Bengaziju, Mučenici 17. februara i Islamska država.

BONUS VIDEO: Vežba Vojske Srbije

 

 

 

Komentari (1)

av av av

20.10.2019 19:37

Ma,pustimo Gadafija. Vazno je da je njima super.