SPREMA SE HAOS Opasna radioaktivna prašina stigla u Evropu (FOTO)
Naučnici su potvrdili da je prašina radioaktivna nakon uzimanja uzoraka
Radioaktivna prašina iz Sahare prisutna je u Francuskoj od februara, izvestilo je Udruženje za kontrolu radioaktivnosti.
Prašinu je vetar doneo iz pustinje Sahara i zabeležen je skok zagađenja u delovima južne Evrope.
Naučnici su potvrdili da je prašina radioaktivna nakon uzimanja uzoraka.
Iako se trenutni nivoi zračenja ne smatraju opasnim, mediji su ukazali na ironiju cele situacije – još 60-ih godina Francuska je izvela nekoliko nuklearnih testova u Alžiru, tadašnjoj francuskoj koloniji, što je dovelo do kontaminacije Sahare zračenjem, prenosi Sputnjik internešenal.
Meteorolozi su objasnili da je priliv prašine izazvala velika oluja u Maroku koja je zahvatila severoistočni deo zemlje brzinom od oko 100 kilometara na sat.
-
-
-
-
Probali su da igraju političke igre, sada su potpuno propali!
18.04.2021. 18:20 -
Povezane vesti
-
Čokoladna poslastica bez pečenja s oreo keksima, slasno zadovoljstvo!
06.03.2021. 09:00 -
-
Republikanac sve zaustavio, američki šef obaveštajaca radi za Ruse!?
06.03.2021. 08:24
-
Korisnik: Vladimir06/03/2021 - 12:13U Srbiji samo lekovita prašina i alpski vazduh po gradovima. Ko ne veruje neka pita Ministarstvo za životnu sredinu i zavod za javno zdravlje. Sve fercera od lekovitog vazduha.24 + 20 -