Britanska vlada nema većinu u parlamentu! BREGZIT opet doveden u pitanje!
Konzervativac otšetao u proevropsku partiju
Tanjug/AP
* Britanski premijer ponovo u nevolji
* Član njegove konzervativne partije prebegao u proevropsku stranli liberalnh demokrata
* Džonson izgubio većinu u parlamentu
Britanski premijer Boris Džonson izgubio je danas većinu u parlamentu kada je jedan od njegovih konzervativnih poslanika prešao u proevropsku Uniju liberalnih demokrata.
"Nećeš ti meni da ukidaš ono za šta se moj deda borio u dva svetska rata"
AUTOR: Tanjug; D.K. DATUM I VREME: 29.08.2019. 23:09 Popularni britanski glumac Hju Grant oštro je kritikovao i čak vređao britanskog premijera Borisa Džonsona zbog njegove odluke da suspenduje britanski parlament Boris Džonson, Foto: Tanjug/AP On na Tviteru nije štedeo reči kada je kritikovao Džonsona, koga je nazavao "prekomerno promovisanom gumenom patkom za kupanje" "Nećeš se zaj...ti sa budućnošću moje dece.
Filip Li je prešao u Uniju liberlanih demokrata u trenutku kada je Džonson u donjem domu britanskog parlamenta počeo da daje izjavu o prošlomesečnom samitu G7, preneo je Rojters.
PROČITAJTE JOŠ:
"Zaključio sam da to ne mogu da služim najboljim interesima mojih birača i države kao konzervativni poslanik u parlamentu", naveo je Li u izjavi.
"Ova konzervativna vlada agresivno forsira Bregzit na neprincipijelan način. Zbog toga su životi i sredstva za život nepotrebno ugroženi i neosnovano ugrožavaju integritet Velike Britanije".
BONUS VIDEO:Pitali smo građane šta misle o Borisu Džonsonu - jedan odgovor je HIT