HITNO SE OGLASIO VLADIMIR PUTIN: Rusija sada treba da poboljša, ne svoju nuklearnu doktrinu, već Orešnik
Danas je predsednik Rusije Vladimir Putin ponovo govorio o nuklearnoj doktrini, ističući značaj raketnog sistema Orešnik. Putin je naglasio da Rusija ne samo da ne pooštrava svoju nuklearnu doktrinu, već je usredsređena na njeno unapređenje. On je istakao da će pojava raketnog sistema Orešnik smanjiti potrebu za upotrebom nuklearnog oružja, što predstavlja ključni momenat u razvoju vojne tehnologije Rusije.
Testiranje balističke rakete Orešnik na teritoriji Ukrajine i Putinova izjava o tome izazvali su pažnju javnosti. Predsednik Rusije je istakao da je testiranje ovog oružja bilo odgovor na raketne udare dugog dometa na regione Brijansk i Kursk. Ova izjava je podstakla različite reakcije i spekulacije o stvarnim mogućnostima i nameni raketnog sistema Orešnik.
Nakon Putinove izjave, pojedini ruski zvaničnici su javno izrazili sumnju u stvarne mogućnosti raketnog sistema Orešnik. Oni su istakli da je Orešnik zapravo prevara predsednika, osmišljena za propagandu i zastrašivanje Zapada, naglašavajući da proizvodnja ovog oružja nije moguća još najmanje pet godina. Ove izjave su dodatno zakomplikovale sliku o raketnom sistemu Orešnik i njegovim stvarnim mogućnostima.
Podsećajući na nedavno lansiranje hipersonične rakete, koja je sposobna da nosi nuklearno oružje, na meti grada Dnjepar na istoku Ukrajine, Putin je dodatno istakao značaj vojne tehnologije i sposobnosti Rusije. Ovo lansiranje je izazvalo pažnju i zabrinutost međunarodne zajednice, istovremeno naglašavajući tehnološki napredak ruskog vojnog kompleksa.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)