Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da se u reci Potomak, koja protiče kroz Vašington, "dešava ogromna ekološka katastrofa" zbog pucanja kanalizacione cevi u američkoj saveznoj državi Merilend, za šta je optužio "grubo loše upravljanje lokalnih demokratskih lidera".
-Pucanje kanalizacione cevi u Merilendu prouzrokovalo je da se milioni galona sirove kanalizacije direktno ispuste u reku Potomak, što je rezultat nesposobnog lokalnog i državnog upravljanja osnovnim sistemima za upravljanje otpadom. To je isti guverner (Merilenda Ves Mur) koji ne može da obnovi most, rekao je Tramp u objavi na društvenoj mreži Truth Social.
On je kazao da je "jasno da lokalne vlasti ne mogu adekvatno da se nose sa ovom nesrećom", i da je zato naložio saveznim vlastima "da odmah obezbede sve neophodno upravljanje, usmeravanje i koordinaciju kako bi zaštitile Potomak, vodosnabdevanje u regionu glavnog grada" i nacionalne resurse u glavnom gradu.
-Iako državne i lokalne vlasti nisu zatražile potrebnu hitnu pomoć, ne mogu dozvoliti da nesposobno lokalno 'rukovodstvo' pretvori reku u srcu Vašingtona u zonu katastrofe. Kao što smo videli u Palisejdsu, demokratski rat za zasluge ima stvarne posledice. Savezna vlada nema drugog izbora nego da interveniše, zaključio je Tramp.
Komentari (0)