BELGIJA POD OPSADOM DRONOVA: Zatvoreni Brisel i Lijež – letovi stopirani!
Brisel je večeras ponovo zahvaćen dramom — glavni aerodrom belgijske prestonice privremeno je zatvoren nakon što su nadzorne službe uočile dron u neposrednoj blizini piste, saopštili su belgijska služba kontrole letenja i portparol aerodroma.
Prema zvaničnim informacijama, obustavljeni su svi dolazni i odlazni letovi, a portparolka aerodroma potvrdila je da se još ne zna koliko dugo će zabrana trajati, prenosi agencija Rojters.
Panika se brzo proširila i na druge delove zemlje — manji aerodrom u Liježu takođe je privremeno zatvoren, nakon što su i tamo primećeni dronovi u vazdušnom prostoru.
Portparol belgijske službe kontrole letenja, Kurt Verviligen, izjavio je da je neposredno pre 19 časova po Griniču dron registrovan u zoni prilaza briselskom aerodromu, što je odmah aktiviralo bezbednosne protokole i dovelo do zatvaranja aerodroma iz predostrožnosti.
Ovo nije prvi put da evropski aerodromi postaju mete misterioznih dronova. Samo u septembru, aerodromi u Kopenhagenu i Oslu morali su da obustave saobraćaj zbog sličnih incidenata.
Još alarmantnije je što su, prema izveštajima belgijskih medija, dronovi viđeni i iznad vojne vazduhoplovne baze u Belgiji tokom prošlog vikenda, što dodatno pojačava sumnje da bi se moglo raditi o koordinisanim i planiranim aktivnostima.
Za sada, vlasti nisu saopštile ko stoji iza večerašnjeg incidenta, ali situacija se pomno prati, a letovi će, prema prvim procenama, ostati obustavljeni dok ne bude potvrđeno da je vazdušni prostor u potpunosti bezbedan.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)