U POŽARU STRADALE DVE ŽENE I DVA MUŠKARCA Progovorili stanari nakon užasa u Lionu
Još 10 osoba je pregledano zbog posledica udisanja dima, navodi se u saopštenju prefekture, prenosi BFMTV.
Gradonačelnik Liona Gregori Duse izrazio je "duboko saosećanje" s porodicama nastradalih i saopštio da je otvorena sportska sala kako bi se obezbedio privremeni smeštaj za evakuisane stanare i pogođene porodice.
Stanari su za lokalne medije izneli niz pritužbi na stanje u zgradi.
- U zgradi je haos. Ima bubašvaba, stenica, niko se ne pojavljuje iz uprave. Prošle zime već je bio jedan požar. Ljudi svakodnevno ulaze i koriste zajedničke prostore, osećamo se nesigurno - rekla je ćerka jedne starije stanarke koja se zatekla u zgradi tokom požara, preneo je BFMTV.
Jedan od stanara s petog sprata izjavio je da nije ozbiljno shvatio požarni alarm jer se često aktivira bez razloga.
- Svakog dana svira jer neko puši u hodniku. Niko više ne reaguje - kaže on.
Požar je izbio oko 5.10 časova u desetospratnici koja se nalazi u trećem arondismanu, u blizini tržnog centra "La Par-Dieu", prenosi francuski BFMTV.
Na lice mesta upućena su 78 vatrogasaca, uz podršku službe hitne pomoći i policije.
Požar je lokalizovan i ugašen nešto pre 7 časova.
- Uprkos brzoj intervenciji, četiri osobe su preminule. Još deset osoba je pregledano na licu mesta - navodi se u saopštenju lokalnih vlasti.
Opštinske vlasti otvorile su obližnju sportsku salu kao privremeno prihvatilište za stanare pogođene požarom, a takođe je formirana i psihološka služba za pružanje podrške ugroženima.
Tanjug
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)