TRAMP SPUSTIO LOPTU Predsednik SAD traži sastanak sa Sijem, sada hoće da razgovara!
- Sastaću se sa predsednikom Sijem iz Kine za četiri nedelje, a soja će biti glavna tema razgovora -napisao je Tramp na društvenoj mreži Truth Social.
Tramp obećao podršku američkim poljoprivrednicima
Tramp je optužio Kinu da je namerno zaustavila kupovinu američkih poljoprivrednih proizvoda iz pregovaračkih razloga, čime je nanela štetu američkim proizvođačima soje.
- Uzgajivači soje u našoj zemlji trpe štetu jer Kina, samo iz pregovaračkih razloga, ne kupuje - istakao je Tramp. Najavio je da će njegova administracija deo prihoda ostvarenih od carina na kineski uvoz iskoristiti za podršku poljoprivrednicima koji se suočavaju sa gubicima.
Carine kao izvor pomoći farmerima
- Zaradili smo toliko novca na carinama da ćemo uzeti mali deo tog novca i pomoći našim poljoprivrednicima. Nikada neću izneveriti naše poljoprivrednike - poručio je američki predsednik.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)