Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock

Tinejdžer iz grada Kunduz na severu Avganistana otkriven je kako sam hoda pistom na međunarodnom aerodromu u Delhiju nakon što je avion sleteo u ponedeljak.

Indijski bezbednosni zvaničnici su ga uhapsili, ispitali više sati i potom vratili nazad u Kabul istim avionom.

Navodno je rekao vlastima da se popeo u avion iz radoznalosti.

Uspeo je da se ukrca na let aviokompanije Kam Erlajns neopaženo, prema rečima portparola indijske Centralne industrijske bezbednosne snage.

Objašnjavajući kako je uspeo da dospe tamo, dečak je rekao da je pronašao skrovište u zadnjem centralnom odeljku stajnog trapa aviona.

Osoblje avio-kompanije je kasnije obavilo bezbednosnu proveru i otkrilo mali crveni audio zvučnik koji je dečak ostavio iza sebe.

Prema pisanju lista Indian Express, dečak je zapravo nameravao da putuje u Iran. Nije znao da avion kojim se ukrcao leti za Indiju.

Navodno se provukao na aerodrom i pratio grupu putnika, nakon čega se neopaženo uvukao u zadnji deo trupa aviona, gde se nalazi stajni trap.

Ovaj dečak nije jedini koji je rizikovao život pokušavajući da se kao slepi putnik ukrca na avion.

Godine 2021, 16-godišnji dečak iz Kenije preživeo je let od Londona do Mastrihta skrivajući se u delu aviona gde se nalazi stajni trap. Kaže se da je preživeo uslove od minus 30°C tokom putovanja.

Međutim, većina slepih putnika ne preživi putovanje, a njihova tela kasnije pronalaze šokirani članovi posade.

(Dejli mejl)

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading